Jak získat zpožděná data?

Na základě nedávno přijatých regulačních pokynů Vám bohužel nemůžeme nadále poskytovat opožděné kotace pro akcie NMS (National Market System). Tato změna vstupuje v platnost od 3. června 2019.

Akcie NMS zahrnují například burzy NASDAQ a NYSE. Toto omezení se vztahuje na zpožděná data, jako jsou ceny nabídky a poptávky, středové ceny a vykreslení grafu z těchto cen. Nadále zůstane zachována zpožděná poslední cena/last price u akcií obchodovaných na MNS.

Klienti, kteří mají o data zájem, mohou využít následujících možností:

1. Využít zpožděná data, která publikujeme na našich webových stránkách zde.

2. Využití takzvaných Snap Quotes. Služba určená především pro příležitostné investory, kteří chtějí zjistit aktuální cenu nabídky a poptávky. Tato funkce je zpřístupněna pouze v instalované platformě. Každý klient dostává kredit na zobrazení aktuálních cen ve výši 1 USD na měsíc. Jakmile tento objem přesáhne, je účtována sazba 0,01 USD za každé zobrazení ceny v USA a 0,03 USD mimo USA.

– V platformě stačí označit levým kliknutím akcii a následně opět levým tlačítkem myši prokliknout „Snapshot“.

3. Předplatné balíčku reálných dat. Jedná se o službu, kterou využijí především aktivní obchodníci, kteří potřebují mít stálý přehled o vývoji cen. Balíčky se dělí podle trhů, burz a instrumentů. Na jednotlivé US akciové burzy je možné předplatit balíček od 1,5 USD za kalendářní měsíc. Více informacích o jednotlivých balíčcích naleznete ve správě účtu nebo na našich stránkách zde.

Obchodování bez znalosti reálných cen na burze je vysoce rizikové, a proto jej nedoporučujeme. Obzvlášť v kombinací s MARKET příkazy může být plnění velmi odlišené od Vašich očekávání. Zvažte tedy pečlivě možnosti různých příkazů i možnost živých dat.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager