Kde jsou peníze z obchodního účtu uloženy?

Aby bylo možné nabídnout celosvětové obchodní příležitosti se všemi různými druhy finančních instrumentů, je investiční účet právně vytvořen pod IBIE, dceřinou společností IBKR. Je vyžadováno, aby jak hotovost, tak finanční instrumenty klientů, byly drženy odděleně od aktiv IBKR. Veškeré finanční pozice či finanční instrumenty uchovávané u finančních institucí třetích stran jsou vedeny ve prospěch klientů IBIE a jsou segregovány i v případě bankrotu brokera. IBKR využívá řadu bank k úschově klientské hotovosti, aby nedocházelo ke koncentraci rizika u jakékoliv instituce. IBKR také provádí rutinní kontroly těchto custody účtů klientů.

Brokerské společnosti se mohou vyhnout zpoždění spojenému s převodem vlastnictví a rychle provádět obchod za minimální náklady pomocí úschovy finančních nástrojů na „street name“. To znamená, že daný instrument je veden u správce na jméno IBKR, ale vlastnická práva patří příslušnému klientovi. V nepravděpodobném případě bankrotu věřitelé nebudou schopni získat přístup k majetku klientů z důvodu převládajících vlastnických práv klienta.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz