Kdo je LYNX?

LYNX je specialista na online investování. LYNX poskytuje soukromým investorům přístup na více než 100 trhů ve 24 zemích prostřednictvím uživatelsky přívětivé a odborníky oceňované obchodní platformy. To vše za extrémně výhodné tarify.

Společnost LYNX byla založena v roce 2006 a na nizozemském finančním trhu působí od roku 2007. Vzhledem k velkému úspěchu v Nizozemsku se společnost LYNX rozhodla nabídnout své služby také klientům v dalších zemích. Od roku 2008 působí společnost LYNX také v Belgii a Německu a od roku 2013 i v České republice.

LYNX zajištuje, aby soukromí investoři mohli neomezeně a celosvětově investovat za extrémně výhodné tarify. Jednoduchým připojením k internetu mají všichni naši zákazníci přímý přístup na všechny velké trhy v Evropě, Severní Americe a Asii. Jako první broker v ČR nabízí také přímé obchodování na čínské burze v Šanghaji.

LYNX pravidelně vítězí prestižní brokerské ocenění v několika evropských zemích. V České republice získal v roce 2015 prestižní ocenění Broker Roku, které udělují samotní investoři. V Německu byl již třikrát v řadě zvolen jako Nejlepší online broker respektovaným ekonomickým deníkem Handelsblatt.

V České republice je LYNX oprávněn na základě notifikace u ČNB poskytovat tři  hlavní investiční služby definované v  § 4 odst. 2 písm. a), b) a e) ZPKT, a to přijímání a předávání pokynů týkajících se investičních nástrojů specifikovaným v § 3, odst. 1, písm. a), b), c), d), f), g), h), i), j) a k) ZPKT a provádění pokynů týkajících se investičních nástrojů na účet zákazníka ke všem typům investičních nástrojů a investiční poradenství týkající se investičních nástrojů ke všem typům investičních nástrojů.

Odkaz na registr ČNB s informacemi týkající se licence LYNX je k dispozici zde.