Dodatečné zabezpečení účtu mobilní aplikací

Aplikace LYNX Trading slouží jako SLS (Secure Login System) prvek, který zajišťuje bezpečné přihlášení pomocí dvou na sobě nezávislých prvků. Zároveň tato aplikace slouží jako mobilní aplikace pro obchodování.

Jaké má aplikace LYNX Trading výhody?

  • Rychlá instalace – není zapotřebí čekat na poštovní doručení fyzického zařízení (karty), které se používalo v minulosti. Během pár minut je bezpečnostní systém aktivní.
  • Vhodné pro uživatele s více účty – aplikace umožňuje generování kódů pro několik účtů, čímž je nahrazena nutnost držení několika bezpečnostních karet, které se využívaly v minulosti.
  • Zabezpečení pro každý účet.
  • Denní limit pro výběr je 1.000.000$. Stejný limit má i maximální souhrnná částka výběrů za 5 pracovních dnů. Pokud si přejete vybrat nad limit, kontaktujte nás prosím na telefonním čísle 800 877 877

Nejprve je potřeba aplikaci stáhnout ať už z Google Play v případě mobilních telefonů s operačním systémem Android, anebo z App Store v případě mobilních telefonů od Apple. Aplikace má v obou případech název LYNX Trading.

 

Po stažení si aplikaci otevřete. Uvidíte následující obrazovku. Klikněte na tlačítko REGISTER TWO-FACTOR.

 

Pokud se Vám po otevření aplikace objeví obrazovka s políčky pro vyplnění přihlašovacích údajů, tak vlevo nahoře klikněte na SERVICES a opět se Vám zobrazí základní obrazovka s tlačítkem REGISTER TWO-FACTOR.

 

Po kliknutí na pole REGISTER TWO-FACTOR se Vám zobrazí informace o tom, jaký postup bude následovat. Klikněte dole na pole Continue.

 

 

Na další stránce do řádku Username vyplňte Vaše přihlašovací jméno pro Lynx účet a do řádku Password heslo. Následně opět klikněte na Continue.

 

 

Následně Vám přijde na Váš mobilní telefon SMS s číselným kódem. Kód ze SMS opište do příslušného řádku v mobilní aplikaci a klikněte na SEND. V případě, že jste do současnosti používali k ověření kartičku, tak místo SMS je potřeba ověření pomocí této karty.

 

 

Na další stránce je potřeba vytvořit PIN, který budete následně používat k přihlášení. PIN musí být čtyř až šestimístný a může se jednat o kombinaci čísel a písmen. Toto heslo napište do řádku PIN a zopakujte do řádku REPEAT PIN. Následně klikněte na ACTIVATE.

 

 

Následně se Vám zobrazí informace, že aktivace proběhla úspěšně. Kliknutím na tlačítko DONE aktivaci dvoufaktorového ověření ukončíte.

 

Po přihlášení do platformy či Správy účtu Vám ve standardním případě přijde do telefonu notifikace. Notifikace nepřichází v případě, kdy telefon není připojen k internetu či pokud nemáte v nastavení telefonu nastavenu možnost přijímání notifikací pro danou aplikaci.

 

 

Po otevření notifikace se Vám otevře aplikace. V závislosti na možnostech Vašeho telefonu vžaduje aplikace potvrzení buď otiskem prstu, přes Face ID nebo přes zadání PIN kódu. Do pole PIN napište kód, který jste si vytvořili při registraci dvoufaktorové ověření. Následně klikněte na pole LOG IN a budete do dané platformy přihlášeni.

 

Pokud Vám po přihlášení do platformy či Správy účtu nepřijde do telefonu notifikace, tak nejprve v nastavení telefonu zkontrolujte, zda máte povoleno vyskakování notifikací pro danou aplikaci a máte telefon připojený k internetu. V případě, kdy Vám notifikace nedorazí, je potřeba po vyplnění přihlašovacích údajů kliknout na „Klikněte zde, pokud jste neobdrželi zprávu“ v případě Lynx Basic a „Click here if you did not receive the message.“ v případě Správy účtu. Na obrazovce počítače se Vám zobrazí ve formě Challenge/Výzvy šestimístné číslo.

 

 

Následně otevřete mobilní aplikaci a klikněte na pole AUTHENTICATE.

 

 

V případě, kdy se Vám zobrazí obrazovka, na které je potřeba vyplnit přihlašovací údaje, tak klikněte vlevo nahoře na SERVICES a následně se Vám zobrazí obrazovka s polem AUTHENTICATE.

 

 

Na další stránce do pole PIN vyplníte PIN, který jste si vytvořili při registraci dvoufaktorového ověření, do pole Challange opíšete šestimístný kód, který se Vám zobrazil na Vašem počítači.  Následně kliknete na pole GENERATE RESPONSE.

 

 

Na telefonu se Vám zobrazí osmimístný kód nazvaný Response String. Ten opíšete do připraveného pole, které se Vám objevilo na počítači. V případě Lynx Basic je nazván jako Řetězec odpovědi, ve Správě účtu jako Response String. Po opsání kliknete na počítači na Přihlásit/Login a tím se přihlásíte.

 

Co dělat, když nepřichází aktivační SMS?

Nejprve zkuste restartovat telefon, pokud to nepomůže tak se přesvědčte, že máte v účtu verifikované Vaše mobilní číslo. Můžete tak učinit přihlášením se do správy a zde je Vaše telefonní číslo uvedené v sekci Settings/User Settings a Mobile Number.

Dá se aplikace vypnout, nebo používat jiná forma zabezpečení?

Nikoliv. Z bezpečnostních důvodů musí být přes aplikaci chráněn každý investiční účet. Jejím prostřednictvím potvrzujete např. i výběry peněz a změny osobních informací ve správě účtu.

Lze aplikaci využívat i na iPad a Android tabletech?

Ano. Aplikaci je možno stáhnout a používat i na iPad a dalších tabletech. Postup je stejný jako při instalaci a aktivaci pro telefony.

Lze aplikaci využívat na více zařízení?

Ne. Z bezpečnostních důvodů je možno využívat aplikaci LYNX trading pouze na jednom zařízení pro jeden účet. V případě, že si kupříkladu pořídíte telefon nový, bude potřeba přenastavit LYNX trading na tento nový přístroj stejným způsobem jako v případě první registrace dvoufaktorového ověření.

Mohu aplikaci využívat pro přihlášení do více účtů?

Ano. Aplikace LYNX trading umožňuje generování přihlašovacích kódů pro několik účtů. Jestliže máte několik účtů, pak již nemusíte držet několik fyzických bezpečnostních zařízení. Uživatele přidáte tak, že kliknete na pole Authenticate a Add User.

Je aplikaci možno využívat u všech účtů?

Z bezpečnostních důvodů není možno ověření pomocí aplikace využívat u účtů, jejichž hodnota přesahuje $1 milion. Tyto účty vyžadují dodatečné bezpečnostní zařízení.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager