Jak změnit hotovostní účet na maržový?

Pokud máte otevřen hotovostní účet u LYNX a zaujaly Vás výhody maržového účtu, pak Vám tento článek ukáže, jak tuto změnu provést. Změnu je možné provést i opačně, tedy změnit maržový účet na hotovostní.

Oba typy účtů se od sebe podstatně liší v řadě záležitostí. Rozdíly najdete popsané v našem článku Rozdíly mezi maržovým a hotovostním účtem. Co mají však oba účty společné jsou poplatky spojené s jejich vedením – u obou účtů jsou nulové.

Otevřete si v prohlížeči webovou stránku www.lynxbroker.cz a přihlaste se do Správy účtu a přejděte do Account Settings.

V pravé části obrazovky uvidíte aktuální konfiguraci účtu. Na řádku Account Type budete mít Cash, který je potřeba změnit na Margin. Klikněte tedy na nastavení 1.

1
Pro změnu na maržový účet si rozklikněte nabídku a vyberte Margin1. Pak potvrďte Continue 2.

1
2
Aby byl Váš účet změněn, je zapotřebí potvrdit další informace týkající se Vašeho investičního záměru, zkušeností a financí. Je nutné prokázat určité investiční znalosti. Úroveň znalosti instrumentů, které chcete obchodovat, musí být na dobré (good) nebo výborné (extensive) úrovni. Musíte mít také alespoň 100 provedených obchodů v rámci svých zkušeností. Zároveň musíte splňovat požadavky na finanční zázemí.

Maržový účet je standardně schválen během 24 hodin.

Po přihlášení do Správy účtu přejděte do Account Settings.

V pravé části obrazovky uvidíte aktuální konfiguraci účtu. Na řádku Account Type budete mít Margin, který je potřeba změnit na Cash. Klikněte tedy na nastavení 1.

1
Pro změnu na maržový účet si rozklikněte nabídku a vyberte Cash1. Pak potvrďte Continue 2.

1
2
Aby bylo možné změnu z maržového účtu na hotovostní provést, není možné mít na účtu pozice držené s využitím páky, negativní zůstatky hotovosti v kterékoliv z měn, pozice držené na krátko (short) či opční pozice, které nejsou na hotovostním účtu podporovány.

Změna je standardně provedena během 24 hodin.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz