Jak získat dodatečný příjem z držených akcií?

Stock Yield Enhancement Program (SYEP) vám umožňuje zvýšit výnosy z vašich akcií skrze jejich půjčování za úrokovou provizi. Níže naleznete pokyny, jak tento program jednoduše aktivovat ve Správě účtu. Nově je také možné aktivovat SYEP přímo v sekci Nastavení účtu v obchodní platformě LYNX+ pomocí tohoto odkazu

Tento dodatečný výdělek získáte pokud brokerovi povolíte, aby mohl Vaše akcie půjčit investorům, kteří chtějí spekulovat nakrátko.

Prostřednictvím tzn. Stock Yield Enhancement Program (SYEP) umožníte brokerovi vypůjčit si Vaše akcie výměnou za hotovostní kolaterál a zapůjčit je dále investorům, kteří je chtějí prodat nakrátko a spekulovat tak na jejich pokles a za tuto výpůjčku akcií platí úrok. Účastníte-li se tohoto programu, pak Vám bude odměnou podíl na úroku za vypůjčení, který zaplatí investor půjčující si Vaše akcie.

Tento program je nabízen všem držitelům maržového účtu a také držitelům hotovostního účtu s kapitálem vyšším než 50 000 USD. Pro program jsou zařazeny pouze americké a kanadské akcie, ETF, preferenční akcie a americké korporátní dluhopisy.

Do programu je možno použít pouze plně splacené akcie a nikoliv cenné papíry, které jsou drženy na páku.

Vždy vidíte, kolik za zapůjčení akcií získáváte, a každý den je tento úrok připisován na Váš účet.

Program žádným způsobem neomezuje Vaše nakládání s akciemi. I když jsou Vaše akcie zapůjčeny jinému investorovi, můžete je kdykoliv prodat bez jakéhokoliv omezení. Stále jste jejím vlastníkem. Nemění se ani Vaše marginová pozice.

Pokud se rozhodnete akcie, které má vypůjčené od Vás jiný investor, prodat, není třeba žádných dalších kroků. Pouze standardně prodáte a automaticky přestanete přebírat benefity spojené s tímto programem.

Výhody programu SYEP: generování extra příjmu, Váš obchodní účet zůstává chráněn, své pozice můžete kdykoli uzavřít, žádný požadavek na minimální množství, aktivace programu během pouhých 2 minut.

Omezení programu SYEP: všechny akcie nemusí být vypujčeny, výše úroku se může denně měnit, dividendy z vypujčených akcií mohou být vyplaceny se změněnou daňovou sazbou, ztrácíte hlasovací práva spojená s akciemi.

Registrace do SYEP zabere pouhé dvě minuty. Postupujte následovně. Přihlašte se do administrace svého investičního účtu kliknutím zde. Zadejte přihlašovací jméno a heslo stejné jako při přihlášení do obchodní platformy.

V levé části v menu zvolte Settings  a následně Account Settings 1.

1

V pravé spodní části vyberte nastavení pro Stock Yield Enhancement Program 1.

1

Na další stránce uvidíte nastavení pro Stock Yield Enhancement Program, kde odsouhlaste podmínky 1 a klikněte na continue 2

1
2

Na závěr se Vám zobrazí potvrzovací  obrazovka, kde se podepíšeteodklikněte ok 1

1
U Stock uvidíte u United States (Stock Yield Enhancement Program) Pending, což znamená, že Váš požadavek čeká na vyřízení. Na druhý pracovní den bude program aktivován.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz