Kde hledat oznámení o výplatě dividendy?

Pokud jste sběratelem dividend nebo jen náhodně držíte titul, který bude vyplácet dividendu, pak máte o těchto korporátních krocích vždy přehled v administraci svého účtu neboli Account managementu.

Přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem do Správy účtu. Nyní se nacházíte v administraci svého účtu a na uvítací obrazovce můžete vidět, zvonek (s číslem) 1 po jehož rozkliknutí poznáte, zda Vás čekají nějaké korporátní novinky v záložce Corporate Actions 2. Tam jsou zobrazeny mimo jiné i výplaty dividend.

1
Pro jejich zobrazení klikněte na ikonu Corporate Actions a v nabídnutém menu uvidíte přehled dividend.

V příkladě vidíme, že BMW se chystá vyplácet hotovostní dividendy ve výši €4,0 na akcii. Důležitým údajem je ex-dividend date 1, který označuje datum před kterým musíte akcii koupit, abyste měli nárok na dividendu. Payable date 2 je dnem, kdy bude dividenda vyplacena.

1
2
Pokud by Váš titul měl vyplácet dividendy v jiné než hotovostní formě, pak budete prostřednictvím zprávy informování o dalším postupu. Pokud by Vám nebylo jasné, jak postupovat neváhejte kontaktovat LYNX emailem na info@lynxbroker.cz nebo telefonem na naši bezplatnou linku 800 877 877.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz