Jak rozšířit obchodní povolení?

 

Přes LYNX je možné obchodovat na více než 150 burzách po celém světě. Naučte se, jak si můžete rozšířit obchodní povolení pro různé finanční instrumenty.

Přihlaste se do Správy účtu a přejděte do Settings.

Na další straně je sekce Financial Information 1 . Každý finanční instrument vyžaduje pro získání obchodního povolení specifické finanční zázemí investora, investiční cíle (Investment Objectives) 2  a zdroj prostředků (Source of funds) 3 . Ty je možné upravit kliknutím na tlačítko nastavit 4 u „Financial information“.

Ve spodní části je sekce Trading Permissions 5, kde uvidíte aktuálně povolené instrumenty.

1
2
3
4
5

Chcete-li přidat nebo odebrat určité obchodní povolení, klikněte na modré ozubené kolečko 1 .

1
Po rozbalení nabídky pro daný instrument se zobrazí jednotlivé lokality, kde je obchodování již povoleno. Kliknutím na tlačítko “Add” 1 je možné přidat další lokalitu.

1
Po prokliknutí na tlačítko “Add” se zobrazí nabídka pro daný instrument. Stačí fajfkou 1 označit to, o co máte zájem a kliknout na tlačítko Save 2 .

2
1
Následně Vás systém vrátí na předchozí stránku. Takto vyberte všechny instrumenty, o které máte zájem. Pokud je nemůžete nalézt, dole je možnost kliknout na 1, kde se Vám zobrazí rozšířená nabídka. Po kompletaci Vašich voleb klikněte na tlačítko Continue 2, které je na stránce vpravo dole.

1
2
Po tomto kroku Vám často vyskočí okno s podmínkami daného produktu a disclaimerem. Vše si prosím přečtěte a v případě souhlasu a nutnosti podepište na Vaší klávesnici do políčka Sign Here 1. Podpis musí být bez diakritiky a s dodržením malých a velkých písmen. Na závěr stačí kliknout na tlačítko Continue 2.

1
2
Následně by se Vám mělo objevit potvrzení, že vaše žádost byla přijata a časový horizont, v jakém bude zpracována. Obvykle se tak stane do 24 hodin.

Níže najdete návod jakým způsobem si zažádat o povolení na obchodování PINK Sheets akcií, které je možné naším prostřednictvím obchodovat na amerických mimoburzovních trzích. Obchodovat však není možné akcie, které se obchodují na trzích GREY a VALUE. Tyto akcie naším prostřednictvím nenakoupíte.

Penny stocks/pink sheets a ADR/ADS

V případě Penny Stocks se jedná se o akcie malých společností, typicky v ceně do 5$,které se obchodují na OTC trhu, tedy na neregulovaném trhu. Je potřeba mít na paměti, že jde o nejrizikovější možný druh akcií, které můžete jako investor nebo trader obchodovat a hrozí zde největší riziko ztráty Vašeho kapitálu. Můžete si jej vyžádat v kategorii Stocks/USA/, „Penny stocks“.

Pod touto kategorií jsou schovány i akcií zahraničních společností, které se obchodují v USA ve formě tzv. ADR. Pokud jde o třídu „Unsponsored ADR“, obchodují se rovněž na OTC trhu a je pro ně zapotřebí toto specifické povolení.

Pro získání povolení na obchodování Pink Sheets je potřeba mít zkušenosti s obchodováním derivátů, jakou jsou futures či opce a zároveň mít na účtu aktivováno dvoufaktorové ověření, ideálně prostřednictvím mobilní aplikace, minimálně pak SMS.

China Connect

LYNX je prvním brokerem v České republice, který umožňuje obchodovat s akciemi téměř 600 čínských společností na burze v Šanghaji. A-shares jsou akcie čínských společností obchodované na burze v Šanghaji, které jsou určeny primárně čínským investorům. Díky spolupráci mezi burzami v Šanghaji a Hong Kongu jsou prostřednictvím LYNX čínské akcie dostupné i českým investorům.

Je pro ně rovněž potřeba specifické obchodní povolení.

Leveraged products

Svébytná kategorie produktů, která obsahuje možnost obchodovat inverzní produkty, pákové produkty, aktiva s expozicí ke kryptoměnám a produkty navázané na volatilitu. Ve všech případech se jedná o velice volatilní podklady a benchmarky, riziko je tedy opět velmi vysoké. Nepovoluje se pro jednotlivé země, pouze globálně.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager