Jak rozšířit obchodní povolení?

 

Přes LYNX je možné obchodovat na více než 150 burzách po celém světě. Naučte se, jak si můžete rozšířit obchodní povolení pro různé finanční instrumenty.

Přihlaste se do Správy účtu. Následně klikněte na 1 symbol panáčka v pravém horním roku a zvolte 2 Settings.

1
2

Na stránce Settings je zapotřebí v sekci Trading zvolit Trading Permissions.

Níže si vyberte třídu aktiv kliknutím na tlačítko 1Add/Edit či 2Request.

1
2

Po rozbalení nabídky pro daný instrument zaškrtněte v levé části stránky lokality, o které chcete obchodní povolení rozšířit a potvrďte kliknutím na 1 Continue.

1

1 Následně se Vám zobrazí seznam zemí, kde již máte obchodování povoleno. 2 Pod nimi pak naleznete země, u kterých si aktuálně žádáte o obchodní povolení. Žádost odešlete kliknutím na 3 Continue.

1
2
3

Následně by se Vám mělo objevit potvrzení, že Vaše žádost byla přijata a časový horizont, v jakém bude zpracována. Obvykle se tak stane do 24 hodin.

Možnost o zažádání obchodního povolení pro specifické produkty jako např. Penny Stocks se Vám zobrazí pouze v případě, že máte dostatek znalostí, zkušeností s obchodováním a dostačující finanční zázemí. Návod, jak si upravit informace ohledně zkušeností s jednotlivými finančními instrumenty či finančního zázemí, naleznete v následující sekci.

Penny Stocks/Pink Sheets a nesponzorovaná ADRs

V případě Penny Stocks se zpravidla jedná o akcie společností s malou tržní kapitalizací. Daný typ akcií se obvykle obchoduje za méně než 5 USD na OTC trhu (mimoburzovní trh).

Mějte prosím na paměti, že jde o nejrizikovější možný druh akcií, který můžete jako investor či trader obchodovat a hrozí zde největší riziko ztráty Vašeho kapitálu. Můžete si jej vyžádat v sekci Stocks /All North America/ zaškrtnutím políčka United States (Penny Stocks).

Jelikož jsou nesponzorovaná ADRs zpravidla obchodovaná na OTC trhu, tak je pro ně rovněž vyžadováno specifické povolení pro Penny Stocks. Více informací ohledně obchodování ADRs prostřednictvím LYNX naleznete zde.

Pro získání povolení na obchodování Pink Sheets je potřeba mít zkušenosti s obchodováním derivátů, jakou jsou futures či opce a zároveň mít na účtu aktivováno dvoufaktorové ověření, ideálně prostřednictvím mobilní aplikace, minimálně pak SMS.

 

China Connect

LYNX je prvním brokerem v České republice, který umožňuje obchodovat s akciemi téměř 600 čínských společností na burze v Šanghaji. A-shares jsou akcie čínských společností obchodované na burze v Šanghaji, které jsou určeny primárně čínským investorům. Díky spolupráci mezi burzami v Šanghaji a Hong Kongu jsou prostřednictvím LYNX čínské akcie dostupné i českým investorům.

Je pro ně rovněž potřeba specifické obchodní povolení.

 

Leveraged products

Svébytná kategorie produktů, která obsahuje možnost obchodovat inverzní produkty, pákové produkty, aktiva s expozicí ke kryptoměnám a produkty navázané na volatilitu. Ve všech případech se jedná o velice volatilní podklady a benchmarky, riziko je tedy opět velmi vysoké. Nepovoluje se pro jednotlivé země, pouze globálně.

 

Pokud Vám při pokusu o přenesení příkazu na Burzu cenných papíru Praha (BCPP) zobrazí platforma upozornění, že pro tuto burzu nemáte obchodní povolení, je dodatečně možné si rozšířit obchodní povolení o lokalitu Central Europe 1, do které právě spadá BCPP.

1
2
Váš výběr je následně zapotřebí potvrdit tlačítkem Continue 2.

Zkušenosti a znalosti s obchodováním jednotlivých finančních instrumentů či Vaše finanční zázemí lze upravit na stránce Settings po kliknutí na 1 Financial Profile.

1

Na následující stránce můžete upravit Váš příjem a hodnotu aktiv 1 (Income and Worth) kliknutím na tlačítko 2 Edit.

U položky 3 Source o Wealth uvádíte Vaše zdroje příjmu.

4 Investment Objectives & Intended Purpose of Trading slouží pro uvedení investičních cílů a zamýšleného účelu obchodování.

U položky 5 Investment Experience lze upravit obchodní znalosti a zkušenosti s jednotlivými produkty.

1
2
3
4
5

U finančních derivátů po zaslání žádosti o rozšíření obchodního povolení je ještě zapotřebí v Klientské zóně vykonat vědomostní test. Pro zaslání vědomostního testu nás prosím kontaktujte. Kontaktní údaje naleznete zde.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz