Jak provést podrobnou analýzu portfolia?

Díky modulu PortfolioAnalyst si můžete vygenerovat podrobný výpis svého portfolia. V jednom PDF souboru uvidíte přehledně a graficky ziskovost svých obchodů, analýzu hodnoty portfolia či porovnání s výkonem trhu.

Pro vygenerování reportu si nejdříve otevřete v prohlížeči webovou stránku www.lynxbroker.cz a klikněte na Přihlášení/Stažení a zde na sekci Otevřít Správu účtu 1.

1
Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem. Nyní se nacházíte v administraci svého účtu. V základním menu v horní části zvolte Reports 1a záložku PortfolioAnalyst 2.

1
2
Z nabízených možností si vyberte Default Reports 1 a dále zvolte, za jakou periodu si přejete report vygenerovat a zda chcete detailní 2 nebo jen povrchový 3. Pro stažení klikněte na příslušné červené tlačítko 4 a soubor PDF s analýzou Vašeho portfolia se Vám vygeneruje a uloží.

1
2
3
4
Obsah podrobné analýzy Vašeho portfolia je následující:

V první části se dozvíte obecné informace o výkonnosti portfolia za zvolenou periodu. Vše je zobrazeno přehledně graficky. K dispozici je kumulativní výnos období, změna čisté hodnoty portfolia, finanční ukazatele a grafické zobrazení alokace aktiv.

portfolioanalyst4

Další část se věnuje přehledu otevřených pozic ke konci periody a vyjádření jejich celkového podílu na portfoliu.

Dále se zobrazí jak se postupem času každý den měnila alokace prostředků do různých tříd aktiv.

portfolioanalyst5

Následuje podrobná analýza cenných papírů dle sektorů. Opět je vytvořena tak, že máte k dispozici denní přehledy alokace mezi sektory a můžete sledovat, jak se vaše expozice mění.

portfolioanalyst6

V dalších částech uvidíte, jaká byla výkonost Vašeho portfolia v jednotlivých dnech, dále jeho kumulovaná výkonost a srovnání se základními benchmarky Dow Jones, S&P 500 a Vanguard Total World Stock ETF.

portfolioanalyst7

V analýze rizika jsou k dispozici standardní odchylka, průměrný výnos, Sharpův poměrový koeficient, maximální drawdown a rozdělení denních výkonů do kvantilů a vše je také dostupné v porovnání s výše zmíněnými benchmarky.

Závěrem je přehled dividend.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz