Jak na převod akcií k LYNX?

Máte akcie u jiného brokera a rádi byste je převedli pod správu k LYNX? V následujícím návodu bude popsán přesný postup, jak o tento převod zažádat ve správě účtu.

Před podáním samotné žádosti doporučujeme zjistit si následující informace:

  • Zda jsou s převodem portfolia spjaty nějaké poplatky u Vašeho stávajícího brokera.
  • Zda jsou Vaše cenné papíry převoditelné k LYNX. Zašlete nám prosím ISINy na info@lynxbroker.cz a my to ověříme.

Jděte na web lynxbroker.cz a v pravém horním rohu klikněte na Přihlášení a vyberte možnost Otevřít správu účtu. Na další stránce vyplňte Vaše přihlašovací jméno a heslo a klikněte na Login.

Po přihlášení do Správy účtu klikněte vpravo nahoře na Transfer & Pay 1 a zvolete možnost Transfer Positions 2.

1
2
Na následující stránce se Vám zvoltemožnost Incoming 1, pokud chcete převést své pozice od jiného brokera na účet vedený prostřednictvím LYNX.

1
Následně zvolte místo, kde se váš broker nachází. Pokud je z USA či Kanady zvolte možnost United States nebo Canada, v opačném případě zvolte All Other Regions 1. Následně klikněte na možnost Select 2.

1
2
Na další stránce je potřeba vyplnit požadované kolonky. V řádku Broker 1 vyberete z nabízených možností brokera, od kterého převod provádíte. V řádku Account Number at Broker 2 vyplníte číslo účtu, které u brokera máte. Do řádku Account Title 3 vyplníte jméno Vašeho účtu u druhého brokera, například v případě účtu u Lynx je tato položka Vaše jméno. V řádku Account Type 4 vyberete z nabízených možností typ účtu, které u daného brokera máte. Do řádku Contact Name 5 patří jméno kontaktní osoby u druhého brokera, do řádku Contact Email 6 kontaktní email, který u druhého brokera slouží k převodu a do řádku Contact Phone 7 pak telefonní číslo na tuto kontaktní osobu. V případě, že chcete takto vyplněný formulář uložit jako vzor, tak u otázky Save Broker Information 8 kliknětě  na Yes 9. V případě, že si některou z požadovaných informací nejste jisti, tak prosím kontaktujte Vaše druhého brokera, tyto informace Vám musí být schopný předat. Následně klikněte na položku Add Asset 10.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nyní vidíte okno, kde v řádku Asset Type 1 vyberete typ instrumentu, který chcete převádět. V řádku Search Type 2 zvolíte, zda chcete daný instrument hledat podle Tickeru (této možnosti odpovídá Search by Symbol), ISIN či CUSIP. V případě, kdy vyberete možnost Search by Symbol 3, tak do řádku Symbol napíšete Ticker daného instrumentu a kliknete na Tlačítko Search 4.

1
2
3
4
V další tabulce se Vám zobrazí daný instrument v měnách, ve kterých je obchodovatelný. Zvolíte tu měnu, ve které jste jej nakoupili a na daný řádek kliknete.

V další tabulce v řádku Type 1 zvolíte, zda budete převádět nakoupený instrument (možnost Long 2), anebo instrument prodaný na krátko (možnost Short). Do řádku Shares 3 napíšete počet kusů, které chcete převádět a kliknete na tlačítko Add 4.

1
2
3
4

Na další stránce se objeví kompletní seznam převáděných instrumentů. Žádost o převod je potřeba potvrdit Vaším podpisem. Podpis provedete tak, že do řádku Sign Here 1 napíšete Vaše jméno a příjmení bez diakritiky tak, jak je to uvedeno po levé straně od daného pole. Následně kliknete na Continue 2.

1
2
Na další stránce se Vám zobrazí potvrzení, že jste oznámení o převodu instrumentu dokončili. Kliknutím na modré tlačítko View Form 1 se Vám zobrazí formulář „Letter of Authorization“, který musíte předat Vašemu stávajícímu brokerovi. Po vytvoření oznámení je potřeba kontaktovat druhého brokera a daný převod u něj také potvrdit. Následně si již převod standardně přeberou backoffices jednotlivých brokerů a další podrobnosti již vykomunikují mezi sebou.

1

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz