Jak aktivovat živá data?

Zdarma v platformách naleznete data zpožděná o cca 15 až 20 minut z řady světových burz pro velké množství instumentů (akcie, ETF, futures), real-time data pro forex jsou zdarma. Pokud máte zájem o živá (real-time) data ke kotacím produktů, které prostřednictvím LYNX můžete obchodovat, musíte si je předplatit ve Správě účtu. Živá data je možné vidět pouze v případě, že hodnota účtu přesahuje €200.

LYNX neposkytuje ticková data. Potřebujete-li tedy pracovat s tickovými daty, musíte se obrátit na externího dodavatele dat a objednat si data u něj.

Přihlaste se do Správy účtu a přejděte do User Settings.

V User Settings vyberte vpravo dole možnost Market Data Subscriptions a na konci řádky klikněte na modré ozubené kolečko 1.

1

V Market Data Subscriptions naleznete přehled všech živých dat, které máte aktuálně aktivní a kolik za ně platíte 1. Pokud si chcete aktivovat data nová, klikněte na ozubené kolečko v řádku “Current GFIS Subscriptions” 2.

1
2
Na další stránce je již možné si zvolit zeměpisnou oblast, pro kterou živá data chcete a o jaký typ dat máte zájem. Pokud chcete data na US akcie, zvolíte oblast “North America” 1 a dále “Level I (NBBO)” 2.

1
2
Pro kompletní živá data na US akcie je potřeba z nabídky vybrat 3 balíčky, pro neprofesionální klienty každý po 1,5 USD (bez DPH, cena stržená z Vašeho účtu bude vyšší právě o toto DPH). Konkrétně se jedná o “NASDAQ (Network C/UTP)” 1, “NYSE (Network A/CTA)” 2 a “NYSE American, BATS, ARCA, IEX, and Regional Exchanges (Network B)” 3. Data vyberete tak, že po pravé straně zaškrtnete prázdný čtvereček.

1
2
3
Po zvolení všech živých dat, o které máte zájem, sjeďte na stránce úplně dolů a klikněte vpravo na “Continue” 1. Pokud nemáte vyplněný formulář “Non-Professional Questionnaire”, bude ho po Vás chtít systém vyplnit. Bližší informace o tomto formuláři najdete v tomto návodu pod záložkou: Formluář “Non-Professional Questionnaire”.

1
Na následující stránce se Vám zobrazí souhrn balíčků živých dat, o které jste si zažádali, pro schválení klikněte na Continue 1.

1
Poslední stránka potvrzuje objednání živých dat a zároveň zobrazuje všechna živá data, která máte předplacena. Kliknutím na Ok se vrátíte zpět na hlavní stránku Market Data Subscriptions. 1.

1

Ve formluáři “Non-Professional Questionnaire” potvrzujete, že jste neprofesionální klient. Díky tomu máte nárok na živá data, která jsou standardně několikanásobně levnější než ta pro profesionální klienty.

Formulář je potřeba vyplnit jednou ročně, pokud je potřeba formulář vyplnit, tak se Vám obvykle objeví se Správě účtu sám od sebe, případně v průběhu procesu objednání živých dat. Formulář také můžete vyplnit či upravit z vlastní iniciativy. Najdete ho v “Market Data Subscriptions” po pravé straně, otevřete si ho kliknutím na ozubené kolečko 1.

1
V dotazníku naleznete krátký popis toho, kdo je neprofesionální obchodník 1 a dále několik otázek, na které je potřeba pravdivě odpovědět zvolením mezi možnostmi YES a NO 2.

1
2
Pod těmito otázkami najdete kolonky pro vyplnění osobních informací o Vás, jako je Vaše jméno, adresa či zaměstnavatel. Pokud některé z kolonek nejsou vyplněné, tak je potřeba je doplnit.

Dole na stránce je potřeba potvrdit, že jste řádně vyplnil tento dotazník 1 a následně připojit elektronický podpis. Ten vytvoříte tak, že do kolonky napíšete Vaše jméno a příjmení bez diakritiky 2. Následně klikněte na Continue 3, tím formulář odešlete.

1
2
3

Poplatek za živá data Vám bude odepsán z účtu při aktivaci dat a následně na začátku každého měsíce. Data si můžete předplatit kdykoliv a okamžitě je uvidíte ve své obchodní platformě. Pokud si je však objednáte například poslední den kalendářního měsíce, zaplatíte poplatek za tento kalendářní měsíc a v následujících dnech znovu za následující měsíc. Pokud budete chtít předplatné zrušit, musíte se odhlásit z odběru dat do posledního US obchodního dne daného měsíce.

Živá data jsou platné vždy jen pro jednoho uživatele účtu. Pokud účet používá více jedinců, kdy každý má své vlastní přihlašovací údaje, je potřeba data objednat a zaplatit pro každého uživatele zvlášť.

Ceny, které při objednání dat vidíte, jsou bez DPH. Při placení Vám bude naúčtováno i toto DPH.

LYNX neposkytuje ticková data. Potřebujete-li tedy pracovat s tickovými daty, musíte se obrátit na externího dodavatele dat a objednat si data u něj. Externími dodavateli jsou kupř. IQ Feed, Rithmic, Kinetic, CQG, Sierra Chart apod.

Pokud si nebude s výběrem dat či vyplněním formuláře jisti, obraťte se na naši zákaznickou linku 800 877 877, kde Vám rádi poradíme a s výběrem pomůžeme.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz