Aktuální situace na ruském rublu 

S účinností od 28. července 2022 již nebude možné provádět transakce s ruským rublem (RUB).

V případě, že si přejete, aby zůstatek v RUB na Vašem účtu (účtech) byl převeden na eura, není potřeba podnikat žádné další kroky.

Interactive Brokers v souladu s dalšími finančními společnostmi upouští od obchodování v RUB. Proto bude dne 28. července 2022 zastaveno zpracování vkladů, převodů a výběrů v této měně. Upozorňujeme, že zbývající zůstatky v rublech budou v tento den automaticky převedeny na EUR.

Vklady v ruském rublu

Od 24. června 2022 do 27. července 2022 17:59 SEČ bude každému účtu povolen jeden konečný vklad v RUB. Další vklady RUB budou zamítnuty. Nepokoušejte se prosím o více než jeden vklad, proces zamítnutí může trvat delší dobu a může tak dojít k "zadržení" prostředků. Všechny vklady v RUB provedené po 27. červenci budou zamítnuty.

Výběry v ruském rublu

Interactive Brokers bude zpracovávat výběry v RUB pouze do 27. července 2022 17:59 SEČ. Po tomto datu nebude možno RUB vybírat.

Podrobný návod jak provést výběr naleznete kliknutím na tlačítko níže.

Hotovostní pozice v ruském rublu

Finanční prostředky v RUB můžete vybrat kdykoli do 27. července 2022 17:59 SEČ.

Dne 28.7.2022 veškeré hotovostní zůstatky v RUB budou konvertovány do EUR. Pokud na trhu nebude dostatek likvidity v EUR, pak bude zůstatek konvertován do USD. O průběhu budete včas informováni.

V případě, že nemáte o automatickou konverzi zájem, můžete ji odmítnout. A to zasláním emailu na naši podporu.

Záporné hotovostní pozice v RUB a pozice u CFDs.

Záporné hotovostní pozice v RUB budou převedeny a CFD pozice navázaná na ruská aktiva budou uzavřeny začínaje dne 28. červencem 2022. Bohužel není možné si ponechat záporné hotovostní pozice či CFD pozice. Všechny tyto pozice budou bez výjimky uzavřeny.

Pokud je základní měnou vašeho účtu RUB, dojde k automatické změně na EUR.

Často kladené dotazy

Dne 28. července 2022 bude zůstatek RUB na Vašem účtu automaticky převeden na EUR. Manuální převod ruských rublů nebude poté povolen.
V případě, že nemáte o automatickou konverzi zájem, můžete ji odmítnout. A to zasláním emailu na naši podporu.

DISCLAIMER

Společnost LYNX může pravidelně předávat informace, které výhradně nesouvisejí s jejími službami jako zprostředkovatele obchodování, tedy i o tématech, o kterých Interactive Brokers Ireland Limited (IBIE) informuje klienty (nebo informace aktualizuje) ze své role vykonavatele příkazů. Společnost LYNX není povinna tyto informace předávat a upozorňuje, že z nich nemůžete vůči společnosti LYNX uplatňovat jakákoliv práva. LYNX rovněž nenese odpovědnost za správnost nebo úplnost poskytnutých informací. Informace zveřejněné na této webové stránce mohou být kdykoliv upraveny.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz