Co to je obchodování mimo běžné obchodní hodiny

Americký akciový trh je otevřen od 15:30 do 22:00 středoevropského času, avšak s LYNX není nutné čekat do odpoledních či večerních hodin. LYNX umožňuje svým klientům obchodování mimo běžné obchodní hodiny.

Před otevřením burzy můžete vkládat své příkazy již od 10:00 (SEČ) a po ukončení obchodování máte další extra čtyři hodiny až do 02:00 (SEČ).

Abyste mohli umísťovat své příkazy mimo běžné obchodní hodiny, je nutné mít tuto možnost aktivovanou v platformě LYNX. Postupujte dle návodu níže.

Po přihlášení do platformy LYNX v levém horním rohu klikněte na Editovat 1  a zvolte Globální konfigurace 2 .

1
2
V zobrazeném menu vyberte možnost Přednastavení 1 , v záložce Načasování zaškrtněte Umožnit, aby byl příkaz aktivovaný, spuštěný nebo vyplněný mimo řádné obchodní hodiny 2 a potvrďte kliknutím na OK 3.

1
2
3
Nyní již je obchodování mimo běžné obchodní hodiny (ORTH) aktivováno. Avšak je nutné uvědomit si, že mimo běžné obchodní hodiny je na trzích značně nižší likvidita a rozpětí mezi nákupním a prodejním kurzem může být větší, než když je burza otevřená.

Navíc můžete zadávat pouze limitní příkazy (LMT), jelikož na trhu v tuto dobu nepůsobí market maker.

Pro zjištění obchodních hodin, v rámci kterých můžete obchodovat s daným titulem, klikejte 2x  rychle myší na jeho název 1 a zobrazíte si vlastnosti instrumentu, kde v řádku Pravidelný obchodní burzovní den 2 zjistíte běžné obchodní hodiny (RTH) a níže v řádku Celkové dostupné hodiny 3se dozvíte časové rozmezí, kdy můžete s daným titulem obchodovat.

1
2
3

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz