Co se stane v případě schodku na účtu?

Díky maržovému účtu můžete obchodovat s opcemi, futures, forex, zahraničními akciemi nakrátko a dalšími instrumenty. Maržový účet umožňuje obchodování s využitím tzv. pákového efektu. Pákový efekt dává investorovi možnost obchodovat s větším objemem prostředků, než kterým disponuje, za účelem dosažení vyššího zisku. Pákový efekt je spojen s využitím cizího kapitálu, který je vypůjčen od brokera za úplatu. Pákový efekt umožňuje dosažení vyšších zisků, avšak také je spojen s rizikem vyšších ztrát.

Pokud budete obchodovat s využitím finanční páky, může se stát, že na účtu vznikne maržový schodek (deficit).

Pokud nebudete obchodovat v souladu s obchodním limitem, obdržíte nejprve několik varování. Na obrazovce uvidíte několik pop-upů a řádky v přehledu účtu změní barvu. Pokud i přesto překročíte limity a nedojde k nápravě, obchodní platforma automaticky během 5 až 30 minut uzavře pozice, dokud se Váš účet opět neocitne ve stanovených limitech. Nemáte tedy možnost během několika dní doplnit svůj maržový schodek dodatečným převodem, jako je to u jiných brokerů.

Nezbytná je výborná znalost limitů, které jsou spojeny s obchodováním. Jejich podrobný popis dostávají klienti LYNX ihned po aktivaci účtu v uvítacím balíčku. Přečtěte si je na stránce Jaké jsou limity pro obchodování?

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz