Jak zadat posuvný příkaz (trailing order)?

Tento příkaz umístí stop-loss na danou hodnotu rozdílnou od vstupu do trhu a automaticky tento stop-loss posunuje, když se trh vyvíjí ve Váš prospěch. Jakmile jde trh proti Vám, tak je stop-loss realizován. Umožňuje investorům stanovit maximální ztrátu z obchodu a současně neomezovat zisky.

Nejdříve si do platformy přidáme sloupeček Stop cena dle následujícího postupu:

1. V levém horním rohu stránky klikněte na Editovat 1 a z nabídky zvolte Globální konfigurace 2.

1
2
2. V nabídce vlevo si rozviňte Obchodní nástroje 1, poté Monitor kotací 2a vyberte Výchozí rozvržení 3.3. V horní části vyberete záložku Sloupce příkazů 4.

4. Na pravé straně se Vám objeví sloupeček Dostupné sloupce, kde si rozkliknete Ceny 5, zvolíte Stop cena 6, kliknete na Přidat 7 a potvrdíte OK 8.

5. Sloupec Stop cena je přidán do Vaší platformy.

1
2
3
4
5
6
7
8
Nyní již můžeme provést nákup akcií s jejich zajištěním automaticky posouvaným stop-lossem.Nejdříve zadáme příkaz na nákup 100 akcií skupiny RWE (RWE). Poté tuto pozici můžeme kdykoliv zajistit umístěním automaticky posouvaného stop-lossu 1 EUR pod aktuální cenu dle těchto kroků:

1. Vytvoříme prodejní příkaz.

2. V poli Množství bude opět 100 akcií, pokud chceme stop-lossem pojistit celou předešlou transakci.

3. Jako Typ příkazu zvolíme TRAIL 1.

1
4. Jako částku posunu zvolíme 1 EUR – zapíšeme jako 1.000 amt. Stejně tak můžeme jako částku posunu volit procenta 1.5. Příkaz potvrdíme kliknutím na Přenést 2.

1
2
6. Objeví se Stop cena 1, která nám udavá aktuální polohu stop-lossu. Jakmile bude cena akcií Facebook růst, pak se automaticky bude posouvat i stop-loss směrem nahoru. Pro případ poklesu ceny akcie se jeho poloha nemění a pokud klesne cena akcie až na stop cenu, pak bude pozice automaticky uzavřena.

1
 

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz