Jak zadat ohraničený příkaz (bracket order)?

Dalším důležitým příkazem, který by měl být ve výbavě každého investora, je bracket order neboli ohraničený příkaz. Umožňuje Vám umístit dva příkazy – stop-loss (STP) pro ohraničení maximální ztráty z transakce a limitní příkaz (LMT) sloužící jako profit target k realizaci zisku na určité úrovni.

Pokud je základním příkazem nákup, pak je limitní cena vyšší než aktuální tržní cena a stop-loss se umísťuje níže.

Po umístění základního příkazu jsou zaktivovány také oba automatické výstupní příkazy.

V případě realizace jednoho z nich je druhý automaticky zrušen.

Pro umístění Bracket order postupujte dle následujících kroků:

Nejdříve si vytvořte nákupní příkaz. V našem příkladu chceme nakoupit 100 akcií Apple za cenu 100 USD. Ještě než příkaz potvrdíte, klikněte v tomto řádku pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte Připojit 1 a dále Ohraničené příkazy 2.

1
2

Pod nákupním příkazem se Vám zobrazí dva prodejní příkazy, které si musíte nastavit podle Vašich preferencí. Prodejní limitní příkaz funguje jako profit target (jeho hodnotu nastavte ve sloupci Lmt cena 1 ) a umožní Vám na této hranici realizovat zisk z transakce. Prodejní stop-loss příkaz (jeho hodnotu nastavte ve sloupci Stop cena 2 )  stanovuje úroveň maximální ztráty, kterou jste ochotni přijmout.

Kliknutím na Přenést 1 u kupního příkazu jej umístíte.

1
2
3

Po jeho realizaci se aktivují i oba prodejní příkazy.

Jakmile cena poklesne na 100 USD, dojde k nákupu 100 akcií Apple. Pokud bude cena dále klesat až na 98 USD, pak bude uplatněn stop-loss. Když cena naopak vzroste na 102 USD, bude realizován zisk. V obou případech se při uskutečnění jednoho z prodejních příkazů ten druhý automaticky zruší.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz