Minimální velikost příkazu

Minimální velikost příkazu pro obchodování různých instrumentů je při obchodování prostřednictvím LYNX obvykle 1 kus. Je tedy například možné nakoupit či prodat 1 kus amerických akcií. Nicméně některé zejména asijské burzy mají stanovené standardizované množství akcií (lot), které je možné zobchodovat. Je pak možné obchodovat minimálně počet akcií odpovídající tomuto lotu a jeho násobků.

Lot je u akcií obvykle stanoven na 100 kusů, nicméně zejména asijské burzy mohou mít toto množství nastaveno i jiným způsobem. Velikost lotu je vždy možné dohledat na webových stránkých příslušné burzy. Známým příkladem takových burz je například Hong Kong či Tokio. Na těchto příkladech si to také ukážeme.

Chcete-li zjistit velikost lotu na burze v Hong Kongu, je možné postupovat podle následujících kroků:

  • Přejděte na web této burzy v Hong Kongu.
  • Vpravo nahoře klikněte na symbol lupy a vyhledejte příslušnou akcii pomocí jména či tickeru.
  • Na stránce příslušné akcie naleznete v řádku LOT SIZE množství jednoho lotu pro příslušnou akcii. V tomto případě se jedná o 500 ks akcií.

Druhým příkladem bude tokijská burza.

  • Přejděte na web tokijské burzy.
  • Ve vyhledávacím okénku, které najdete po pravé straně vyhledejte příslušnou společnost podle tickeru či jména.
  • Zobrazí se vám příslušná akcie. Ve sloupci Trading Unit 1 naleznete velikost jednoho lotu pro danou akcii. V našem případě se jedná o 100 kusů.
1

Stažená platforma TWS vám standardně zobrazí minimální množství, které je možné pro příslušný instrument zobchodovat. LYNX+ tuto funkci aktuálně bohužel nemá, je tedy nutné si množství zkontrolovat přímo na webu burzy.
Pokud se vám toto množství nedaří dohledat, tak nás neváhejte kontaktovat.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz