Je možné intradenní obchodování?

Ano, LYNX umožňuje day trading neboli intradenní obchodování. Intradenní obchod je otevření a následné zavření pozice v rámci jednoho obchodního dne. Aktuálně nejsou pro účty nastavena pravidla, která by omezovala množství provedených intradenních obchodů.

Čtěte také >> Intradenní obchodování: průvodce pro začátečníky

V případě zájmu o intradenní obchodování je vhodné zvážit typ účtu, který budete používat. Na výběr je mezi účtem hotovostním a maržovým, mezi nimiž jsou rozdíly. Vypořádání obchodů na finančních trzích trvá pro akcie či měnové konverze dva obchodní dny. V případě hotovostního účtu je možné standardně nakládat pouze s vypořádanou hotovostí. To znamená, že po prodeji akcií či konverzi je potřeba vyčkat dva pracovní dny a až následně můžete za vypořádáné prostředky znovu nakoupit. Tato skutečnost může ovlivnit množství prostředků, které budete pro daytrading potřebovat. V případě maržového účtu je s prostředky po prodeji možné nakládat ihned. Tento typ účtu je tedy  obvykle pro daytrading vhodnější. Někteří US brokeři mají omezení na tři intradenní obchody, pokud je hodnota maržového účtu nižší než 25.000$. Toto omezení u LYNX díky sídlu v EU neplatí. Někteří CFD brokeři mají omezené podmínky pro scalpování. S LYNX žádné podobné omezení není, neboť účet umožňuje přístup přímo na trh.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz