Jaká ETF mohu prostřednictvím LYNX obchodovat?

Z důvodu evropské regulace PRIIPs nemohou naši retailoví klienti obchodovat ETF, která tuto regulaci nesplňují. Jedná se zejména o ETF obchodovaná na burzách v USA (dále pak například ETF obchodovaných v Kanadě či Asii). Tato ETF bohužel přes účet LYNX nenakoupíte.

Nicméně je možné obchodovat ETF, která jsou obchodována na evropských burzách a tuto regulaci splňují. Evropská ETF jsou často obdobou těch amerických. Není tedy problém nakoupit například ETF, kterým získáte expozici do amerického indexu S&P 500 či Nasdaq. Místo, kde tato evropská ETF najdete, je web justetf.com. Tuto stránku lze využít jako screener, kde si zadáte podmínky, které od daného ETF požadujete a systém vám následně zobrazí ETF, která tyto podmínky splňují. Zde například najdete seznam ETF, které nějakým způsobem kopírují index S&P 500.

Na našem webu naleznete také zpracovaný článek na toto téma: Jaká ETF obchodovat v Evropě?, ve kterém najdete evropské ekvivalenty různých US ETF.

Do US ETF lze také získat expozici prostřednictvím opcí. Nicméně opce jsou rizikový derivát a pokud s jejich obchodováním nemáte dostatečné zkušenosti a znalosti, tak vám jejich obchodování nemůžeme doporučit.

Profesionální klienti tyto ETF obchodovat mohou. Co znamená být profesionální klientem najdete v našem článku: Jak se stát profesionálním klientem podle regulace MiFID II