Jak obchodovat české akcie přes CFD?

Platformy LYNX Trading a LYNX Basic Vám umožňují obchodovat české akcie z pražské burzy prostřednictvím CFD. Seznamte se s charakteristikou tohoto instrumentu a nutným nastavením.

Contract for difference (CFD) neboli rozdílový kontrakt je finančním derivátem, jehož cena je stejná jako cena podkladového aktiva, které v tomto případě tvoří akcie českých společností obchodované na Burze cenných papírů Praha.

Je důležité si uvědomit, že nákupem CFD obchodník nezískává vlastnická práva na podkladové akcie. Tuto skutečnost je před samotným nákupem potřeba dostatečně zvážit.

CFD můžete obchodovat s  využitím páky. Mějte na paměti, že využívání obchodování na páku je rizikové a seznamte se s jeho pravidly, která určuje regulace ESMA.

K dispozici jsou CFD na ČEZKomerční banku  či Philip Morris ČR.

Obchodování s českými CFD probíhá ve dnech, kdy je otevřená burza na české akcie a to od 9:00 do 16:30.

Pro obchodování CFD je nutné mít povolení, které si můžete aktivovat ve svém Account Managementu podle našeho návodu.

Živá data

Data, která jsou v platformě k vidění, jsou standardně o 15 minut zpožděná. Pokud máte zájem o živá data, je potřeba si je předplatit ve Správě účtu. V zobrazené nabídce zvolte záložku Europe, následně Level I a vyberte řádek Prague Stock Exchange Cash Market a potvrďte OK.

Pokud se rozhodnete si data nepředplácet, uvidíte v řádku kotací data zpožděná.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.

68.7% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.

Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.