Zadání příkazu v LYNX+

Prostřednictvím naší webové platformy LYNX+ máte možnost zadat obchodní příkaz rychle a jednoduše na více než 100 světových burzách. Pokud chcete provést měnovou konverzi, využijte náš návod: Jak provést konverzi měny?

Přihlásit do LYNX+ se můžete zde: LYNX+.

Po přihlášení do LYNX+ je potřeba nejprve vyhledat instrument, který chcete obchodovat. Vyhledání instrumentu se provádí ve vyhledávacím okně 1, které najdete v pravém horním rohu obrazovky. Vyhledávat můžete pomocí jména instrumentu, tickeru či ISIN.

1

Z nabídky následně zvolte ten instrument, o který máte zájem a kliknutím na příslušný řádek 1 přejdete na stránku daného instrumentu.

1

Pro zadání nákupního příkazu klikněte vpravo nahoře na zelené tlačítko Koupit 1.

1
  • V horní části příkazového lístku najdete ticker daného instrumentu a zároveň můžete zvolit burzu 1, kde chcete příkaz provést. Pokud je akcie obchodovaná na více burzách, najdete zde možnost SMART. Funkce Smart Routing pro vás automaticky vyhledá nejvýhodnější dostupnou cenu na trzích, kde je daný instrument obchodován. Pokud však z nějakého důvodu chcete nakoupit či prodat na konkrétní burze, můžete vybrfat konkrétní burzu.
  • Pokud chcete provést nákupní příkaz, je potřeba aby zeleně svítilo pole KOUPIT 2. Pokud se jedná o prodejní příkaz musí pole PRODAT 3 svítit červeně.
  • V poli MNOŽSTVÍ 4 zvolíte, kolik kusů chcete nakoupit.
  • V TYP PŘÍKAZU 5 zvolíte příkaz, kterým chcete obchod provést. Příkaz typu MARKET je okamžitě poslán do trhu (pokud je burza v danou chvíli otevřena) a obchod je proveden za aktuální tržní cenu. V případě příkazu typu LIMIT zadáváte ještě LIMITNÍ CENU, obchod následně může být proveden pouze za Vámi zadanou limitní cenu, či za cenu výhodnější pro vás.
  • V řádku ČAS PLATNOSTI 6 zvolíte platnost příkazu, pokud zvolíte DAY, tak příkaz bude platit jen do konce obchodního dne, pokud během té doby nebude vyplněn, bude příkaz zrušen. Příkaz typu GTC může v trhu čekat až řádově několik měsíců.
  • Pokud chcete, aby příkaz mohl být vyplněn i mimo řádné obchodní hodiny, tedy v premarketu či aftermarketu, zaškrtněnte příslušné políčko 7. Mimo řádné obchodní hodiny může být vyplněn pouze příkaz typu limit.
  • Připojit stop-loss a profit target můžete v příkazovém lístku kliknutím na + v modrém čtverci 8.
  • V příkazovém lístku najdete shrnutí vámi zadávaného příkazu 9 a také odhadovaný náklad, který se s tímto příkazem bude pojit 10.
  • Pokud vlevo dole v příkazovém lístku kliknete na NÁHLED 11, zobrazí se vám vliv daného příkazu na vaše maržové požadavky.
  • Příkaz odešlete kliknutím na ODESLAT PŘÍKAZ  12 vpravo dole.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Platforma mi píše, že mám nedostatek hotovosti pro zadání příkazu, čím to může být?

Tato chybová zpráva může být způsobena několika různými skutečnostmi. Jejich popis a řešení najdete v našem článku: Nedostatek hotovosti pro zadání příkazu v LYNX+

Platforma mi při zadání příkazu píše, že nesplňuji maržové požadavky. Co s tím?

Vysvětlení maržových požadavků a hodnoty zůstatků naleznete v našem článku: Hodnoty zůstatků a maržových požadavků v LYNX+

Jak v LYNX+ vytvořím opční kombinaci?

Návod, jak vytvořit v LYNX+ opční kombinaci najdete v našem článku: Jak vytvořit opční kombinaci v LYNX+?

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz