Propojení TWS s platformou Ninja Trader

Platformu LYNX Trading (TWS) je možné přes API rozhraní propojit s dalšími obchodními softwary (Sierra Chart, Ninja Trader, Multi Charts apod.) či s externími knihovnami pro datovou analýzu (Excel, Python).

Tento návod popisuje, jak propojit TWS s platformou Ninja Trader.

Nastavení API v platformě LYNX Trading (TWS)

V platformě TWS na horní liště vyberte možnost Editovat 1 a v ní možnost Globální konfigurace 2 .

1
2
Zobrazte si okno s API 1 a v něm příslušné Nastavení 2, které si prosím upravte podle aktuálního obrázku a potvrďte OK 3. V podstatě tu jde pouze o to odškrtnout třetí políčko Read-Only API. Ostatní nastavení necháváte stejné

2
1
V dalším kroku klikněte na možnost Zobrazit 1 a v ní vyberte Nastavení 2 . Do řádku Text titulního sloupce 3  napište Interactive Brokers Trader Workstation a opět potvrďte OK.

1
2
3

 Vytvoření připojení v platformě Ninja Trader

Nyní bude potřeba vytvořit připojení k datafeedu Interactive Brokers v platformě Ninja Trader. Přejděte tedy do platformy Ninja Trader a v kartě Tools 1 si zvolte Account Connection 2.

1
2
Objeví se tabulka, kde klikněte na Add 1

1
V dalším kroku uvidíte wizard, který pouze potvrďte kliknutím na Next 1

1
V dalším kroku si pojmenujte 1 nově vytvořené připojení, nastavte poskytovatele Interactive Brokers 2 a klikněte Next 3

1
2
3
Nyní se Vám zobrazí další tabulka, v ní postupujte následovně:

 • User name: přihlašovací jméno pro LYNX účet
 • Password: přihlašovací heslo pro LYNX účet
 • Host: Pokud se připojujete k Ninja Traderu na stejném počítači nebo ve stejné síti, vyberte možnost LOCALHOST. V případě zapojení přes jinou síť, zadejte informace o síti.
 • Port: ujistěte se, že tato hodnota je shodná s hodnotou v platformě TWS pod položkou SOCKET PORT
 • Trigger after hours: zaškrtněte toto pole, pokud chcete, aby bylo možné vyplňovat obchody i mimo hlavní obchodní hodiny
 • Auto logon: Umožní Ninja Traderu automatické přihlášení do TWS
 • Run-time pop up handling: umožňuje potlačit automatické zobrazovací okna v TWS
 • SSL: umožňuje odstranit nutnost SLS zabezpečení
 • Local OCO simulation: umožňuje Ninja Traderu používat příkaz jeden ruší všechny na lokálním počítači. Neaktivujte tuto funkci, pokud tak není uvedeno technickou podporou.
 • Use user settings: umožňuje Ninja Traderu používat uživatelské nastavení platformy TWS
 • Trade Currencies (FX): povolte tuto možnost, pokud chcete obchodovat FX pomocí svého účtu LYNX
 Mějte na paměti, že pokud zadáváte Vaše přihlašovací údaje do platformy Ninja Trader, jedná se o třetí stranu, která bude mít tuto informaci ve svém systému.

V dalším kroku se Vám zobrazí informace ohledně vytvoření nového spojení, to potvrďte kliknutím na tlačítko Finish. Po potvrzení se Vám ještě zobrazí DISCLAIMER, který Vás upozorňuje na nesrovnalost platformy TWS a Ninja Traderu ohledně FX pozic, zde musíte možnost potvrdit tlačítkem OK.

Tímto došlo k vytvoření nového připojení. Pro propojení nyní musíme v platformě Ninja Trader jít na záložku File 1 a Connect 2 a tam vybrat námi vytvořené nastavení Interactive Brokers 3.

1
2
3
Pokud je vše nastaveno správně, uvidíte v levém dolním rohu panelu Ninja Traderu zeleně svítící Connected 1.

1
Nyní jsou platformy propojené. Platforma Ninja Trader je ovšem zatím propojena pouze na úrovni dat. To znamená že funguje přenos dat, ale nyní musíte ještě nastavit investiční účet, ze kterého chcete obchodovat. Před tímto krokem doporučujeme nejdříve vyzkoušet napojení přes demo účet a kontrolu, zdali vše funguje tak, jak má.

Výběr účtu, ze kterého chcete obchodovat

Vyberte záložku File 1 a zrušte zaškrtnutí u položky Global Simulation Mode 2, tím umožníte výběr obchodního účtu.

1
2
Nyní můžete vybírat mezi jednotlivými účty. Výběr můžete provádět v jednotlivých panelech Ninja Traderu kliknutím do kolonky Account a změnou na Vámi preferovaný účet. Například v grafu můžete vybrat účet tak, jak je následujícím obrázku:

Nyní je vše připraveno pro obchodování pře Ninja Trader Platform.

Pokud zadáte příkaz v Ninja Trader, zobrazí se Vám i v platformě TWS v nové záložce API.

Pokud nastanou nějaké potíže s platformou Ninja Trader nebo s napojením na TWS, bude nejspíše nutno kontaktovat přímo společnost spravující platformu Ninja Trader. Jelikož ze systémového pohledu je napojen Ninja trader na TWS. S tímto krokem naším klientům rádi pomůžeme a můžete zasílat dotazy na  info@lynxbroker.cz, je ovšem třeba počítat s delší časovou odezvou, jelikož je možné, že budeme muset kontaktovat pro řešení problému technickou podporu platformy Ninja Trader.

Nejčastější dotazy

Je nutné mít maržový účet pro propojení TWS a NINJA TRADER? – Ne, můžete mít propojen i účet hotovostní.

Lze vyzkoušet propojení TWS s demo účtem, který poskytuje Ninja Trader zdarma? – Ano, propojení je možné natavit, nicméně nepůjde Vám exekuovat realáné objednávky. Propojení bude fungovat pouze pro získávání dat z TWS, nelze ale zadat příkaz v Ninja Trader, který by byl následně exekuován v TWS. Proto, aby toto bylo možné, musíte mít placenou verzi licenčního kódu pro Ninja Trader.

Lze používat Ninja Trader na Mac OS? – Ninja Trader oficiálně nepodporuje operační systém Mac.

Lze obchodovat opce přes Ninja Trader? – Obchodování opcí není v platformě Ninja Trader podporováno a nelze tedy ani na tento instrument zadávat příkazy.

Je možné využívat zpožděná data v TWS i v Ninja Trader? – Ne, zpožděná data v TWS nelze sdílet pomocí rozhraní API, a proto je v Ninja Trader neuvidíte. Musíte mít real-time data.

Pokud si předplatím reálná data v TWS, uvidím je i v Ninja Trader? – Ano, reálná data se sdílí přes rozhraní API, a můžete je tedy poté používat v platformě Ninja Trader.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz