Připojení profitu a stoplossu k otevřené pozici

Potřebujete li připojit k otevřené pozici příkazy na uzavření na požadovaných cenách, postupujte podle návodu.

Otevřeme si v platformě TWS kartu portfolio a najděte příslušnou pozici. V našem příkladu máme otevřenou nákupní pozici na akciích společnosti Apple v množství 100 kusů.

Klikneme pravým tlačítkem myši na titul a v nabídnutém menu zvolíme opačný směr. V našem případě tedy vybereme Prodat 1 , protože máme nakoupeno.  (Pakliže bychom měli otevřenou prodejní pozici, budeme ji uzavírat pokynem pro Koupit.)

1

Připojení profit targetu

Otevře se příkazový lístek, ve kterém si dole zaklikneme volbu Úplný 1. Do řádku Název skupiny 2  vepište řetězec znaků, kterým si pojmenujete spojené příkazy pro profit a stoploss tak, aby při zasažení jednoho druhý z trhu zmizel. Dále si navolte Množství  3, Typ příkazu bude pro profit target LMT 4 a zvolte Limitní cenu 5. Ta musí být v případě, že máte nakoupeno výš, než je aktuální. V případě, že máte prodáno, musí být níž než aktuální. Čas platnosti 6  DAY  znamená, že příkaz bude na trhu pouze jeden den, chcete-li, aby příkaz zůstal na trhu déle, zvolte GTC.

1
2
3
4
5
6
Máte-li příkaz nadefinovaný klikněte na Přenést. Příkaz se přenese na burzu a zobrazí se pod otevřenou pozicí

Připojení stoplossu

Pro připojení stoplosu budeme  postupovat stejně jako u profit targetu. Opět tedy klikneme pravý tlačítkem myši na otevřenou pozici a zvolíme Prodat. Objeví se příkazový lístek, ve kterém si opět přepneme náhled na Úplný 1, do políčka  Název skupiny 2 napíšeme stejný řetězec znaků, který jsme napsali při zadávání stolossu – tímto dojde ke spojení příkazů a vyplní-li trh jeden, druhý se automaticky zruší. Opět zvolíme Množství 3, ale Typ příkazu 4 tentokrát volíme STP (Stop) a Stop cenu 5 musíme v případě, že máme nakoupeno zadat nižší, než je aktuální. V případě, že máte prodáno, musí být vyšší než aktuální. Čas platnosti 6 opět prepneme na GTC.

1
2
3
4
5
6
Vše nakonec potvrdíme kliknutím na Přenést, příkaz se přenese na trh a zobrazí se pod otevřenou pozicí.

V tuto chvíli máme tedy pod aktuálně otevřenou nákupní pozicí dva příkazy na prodej se stejným množstvím, na předem definovaných cenách. Jeden příkaz je profit (LMT) a značí profit target, 1  druhý příkaz je stop (STP) a značí stoploss 2 . Oba příkazy jsou spojené OCO vazbou, kterou jsme definovali zadáním stejného řetězce znaků.

1
2
 

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz