Jak je možné zjednodušit konverzi?

Při měnové konverzi si chcete směnit přesně dané množství, aby Vám nezůstalo zbytečně pár korun či dolarů na účtě a mohli jste použít celý vklad. Vhodným pomocníkem k zadání množství je sloupec Typ množství.

Sloupec Typ množství Vám dá úplný přehled o objemu nákupu či prodeje základní měny v křížové měně. Oceníte to zejména pokud budete chtít směnit přesně danou částku v křížové měně.

Klasickým příkladem je měnová konverze po vložení českých korun na účet, kdy při nákupu USD či EUR zadáváte do sloupce množství objem vyjádřený v základní měně a korunové vyjádření se Vám nezobrazuje.

Pro přidání sloupce klikněte nejdříve v levém horním menu na Editovat a vyberte Globální konfiguraci.

V okně Globální konfigurace vyberte rozklikněte v levém menu postupně Obchodní nástroje, Monitor kotací a Výchozí rozvržení. V zobrazeném okně překlikněte nahoře na záložku Sloupce příkazu a v pravém menu zvolte Množství – Typ množství. Označte Typ množství a kliknutím na Přidat jen přesunete mezi Zobrazené sloupce. Potvrďte kliknutím na OK.

V příkazovém řádku se Vám zobrazí sloupec Typ množství a vedle něj Hodnota množství.

Příkladem je směna 50 000 CZK na USD. Na měnovém páru USD.CZK je základní měna USD a v ní zadáváme Množství jako objem příkazu. Nyní však také můžete ve sloupci Hodnota množství zadat objem pokynu v křížové měně, kterou je v tomto případě CZK. Zadáme tedy 50 000 a sloupec Množství se nám dle aktuálního nebo limitního kurzu přepočítá do USD. Vidíme tedy, že abychom směnili 50 000 CZK na USD, musíme nakoupit 2 608 USD při zvoleném limitním kurzu.

Množství v základní měně se ale zadává na jednotky, tudíž je nutné přidat či odebrat dolar, aby byla částka co nejpřesnější. Navíc je nutné do ceny zakomponovat poplatek, který v tomto případě činí 100 CZK. Kupované množství by tedy bylo o zhruba 5 USD nižší – 2 603 USD.

 

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz