LYNX+ Zadávání příkazů

Jak vytvořit a odeslat příkaz v LYNX+

V tomto článku Vám ukážeme, jak nastavit parametry příkazového lístku pro finanční instrument, který chcete koupit či prodat. V LYNX+ je rovněž možné si zobrazit náhled Vašeho příkazu, zkontrolovat jeho nastavení v shrnutí a předvídat tak výši poplatku za případnou transakci.

JAK VYHLEDAT PRODUKT

Pro vytvoření obchodního příkazu je v platformě LYNX+ nejprve zapotřebí zvolit finanční instrument, který chcete zobchodovat. Můžete ho vybrat přímo na stránce TRH nebo z Vámi vytvořeného watchlistu.

Konkrétní finanční instrument lze také jednoduše vyhledat v pravém horním rohu. Do vyhledávacího pole je zapotřebí zadat název společnosti, ISIN nebo ticker.

V případě, že chcete obchodovat s finančními deriváty, tak je nejprve zapotřebí vyhledat podkladové aktivum. V přehledu daného podkladového aktiva pak naleznete nad grafem jednotlivé druhy finančních derivátů.

08489 - Search

VYTVOŘENÍ PŘÍKAZU

Pokud již máte zobrazen detail určitého instrumentu a chcete otevřít příkazový lístek, klikněte vpravo nahoře na tlačítko Koupit nebo Prodat. Následně v příkazovém lístku budete moci nastavit parametry daného příkazu.

PŘÍKAZOVÝ LÍSTEK

V platformě LYNX+ se zadávají příkazy pomocí příkazového lístku, který si můžete zobrazit dvěma způsoby - z přehledu instrumentu a ze seznamu sledovaných titulů. Po otevření příkazového lístku v něm nastavte parametry příkazu.

Burza - Můžete zvolit konkrétní burzu, na které chcete příkaz odeslat. Funkce Smart Routing pro Váš příkaz automaticky vyhledá nejvýhodnější dostupnou cenu na trzích, na kterých se daný instrument obchoduje.

Množství - Nastavte množství kusů, které chcete zobchodovat.

Typ příkazu - Rozhodněte se, jaký typ příkazu chcete použít, například Limit, Market, Stop nebo Trailing.

Cena - Na základě toho, jaký typ příkazu zvolíte, budete vyzváni k zadání limitní ceny, stop ceny nebo velikosti posunu.

Čas platnosti - Rozhodněte se, jak dlouho chcete, aby byl příkaz platný. Můžete vybrat z možností: GTC (Good-Til-Cancelled), DAY nebo GTD (Good-Til-Date).

Vyplnit/aktivovat mimo řádné obchodní hodiny - Pokud chcete, aby příkaz mohl být aktivován mimo běžné obchodní hodiny, tak zaškrtněte toto políčko.

Přidružené příkazy - K příkazu je možné připojit další příkazy, například Stop-Loss (zastavení ztráty) nebo Take-Profit (výběr zisku).

08503 - order

SHRNUTÍ PŘÍKAZU

Po nastavení příkazu dle svých preferencí, ve spodní části příkazového lístku naleznete Souhrn příkazu, kde se Vám zobrazí následující informace:

  1. Množství
  2. Typ příkazu
  3. Cena
  4. Vyplnit/aktivovat mimo řádné obchodní hodiny
  5. Přidružené příkazy

Pokud jste s nastavením příkazu spokojeni, můžete kliknout na tlačítko Odeslat příkaz a následně bude příkaz přesunut na příslušnou burzu. Na stránce Portfolio je možné si zobrazit aktivní příkazy.

Ex-Ante informace o nákladech za transakci

Jako poskytovatel finančních služeb je LYNX podle směrnice EU o trzích finančních nástrojů (MiFID II) povinen pomoci klientovi porozumět nákladům a poplatkům spojeným s transakcemi s konkrétními finančními nástroji.

LYNX tento požadavek plní tím, že poskytuje “Ex-ante informace o nákladech na transakci s cennými papíry”. Mějte prosím na paměti, že tyto informace jsou pouze orientační. Skutečné náklady závisí na realizaci Vašeho pokynu. Za tímto účelem obdržíte samostatné potvrzení transakce.

Dopad na marže

Maržový účet umožňuje obchodníkům investovat tolik, kolik jim dovolí broker. Limity stanovené brokerem jsou uvedeny v podobě požadavků na marži.

Klienti s maržovým účtem mají zájem o kontrolu dopadu marže při otevření či uzavření pozice, jelikož každá transakce ovlivňuje jejich dostupnou marži. Tímto způsobem mohou klienti získat informace o tom, jak si stojí z hlediska svých dostupných fondů a nadměrné likvidity.

Podrobné informace ohledně maržového obchodování naleznete zde.

Obchodování na marži může výrazně zvýšit Vaše zisky, ale i ztráty.

Náklady

Ex-Ante informace o nákladech uvedené v dokumentu platí pro klienty LYNX s účty vedenými u Interactive Brokers (IB) a kromě nákladů účtovaných LYNX za jeho služby také zahrnují i náklady účtované IB. Služby, které LYNX poskytuje svým zákazníkům, jsou podrobně popsány v klientské smlouvě LYNX. Služby, které IB poskytuje svým zákazníkům nacházejícím se v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a mimo něj, jsou uvedeny v klientské smlouvě IB. Veškerou dokumentaci naleznete zde.

Často kladené dotazy ohledně LYNX+

Všechny dostupné produkty vyhledáte jednoduše zadáním tickeru, ISINu nebo názvu společnosti do vyhledávacího pole. Více informací naleznete kliknutím na tlačítko níže.

Klientská zóna umožňuje rychlý přístup k nevyřízeným žádostem ze strany LYNX. Naleznete zde také veškeré dokumenty, které si můžete stáhnout.

Sledujte výkonnost svého portfolia a kontrolujte své obchody, zisky/ztráty a celkový výnos. Pro více informací klikněte na tlačítko níže.

Kliknutím na tlačítko níže se dozvíte, jak si vytvořit vlastní seznamy sledovaných finančních instrumentů a upravit je podle svých preferencí.

Informace o Vašem účtu a jeho hodnoty jsou zobrazeny v sekci Portfolio. Více informací získáte kliknutím na tlačítko níže.

Přejděte na kartu Portfolio a v části Měnové pozice zvolte měnu, u které chcete provést konverzi. Pro více informací klikněte na tlačítko níže.

Možnost vytvoření příkazu a informace o jeho parametrech naleznete v sekci Portfolio. Více informací získáte kliknutím na následující tlačítko.

Kliknutím na kterýkoli finanční instrument otevřete stránku s jeho přehledem, kde se také nachází možnost zobrazení grafu.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz