LYNX+ Obchodování z grafu

Nastavení grafu a technická analýza

Na této stránce Vám ukážeme, jak si zobrazit graf pro vybraný produkt a upravit jeho hlavní parametry, jako například typ grafu nebo časové období. Kromě toho zde naleznete užitečné informace týkající se technické analýzy.

ZOBRAZIT GRAF

Pro zobrazení grafu Vámi požadovaného finančního instrumentu je zapotřebí zadat jeho název, ticker či ISIN do vyhledávacího pole v pravém horním rohu obrazovky. Následně z nabídky zvolte konkrétní titul. Na stránce s kompletním přehledem vybraného titulu se Vám automaticky zobrazí graf. 

LYNX+ Open Charts

ÚPRAVA PARAMETRŮ GRAFU

LYNX+ Edit Chart

Grafy lze nastavit tak, aby zobrazovaly různé časové rámce a různé vizuální styly zobrazení cen. Nastavení grafu můžete upravovat pomocí horní lišty:

OBDOBÍ - V závislosti na časovém horizontu Vašich obchodů si lze zvolit různé časové rámce. Investoři držící pozice dlouhodobě mohou sledovat vývoj finančního instrumentu na týdenním nebo měsíčním grafu, zatímco krátkodobí tradeři spíše využijí hodinové nebo pětiminutové grafy.

TYP GRAFU- Mezi nejběžnější typy grafů patří svíčkové, sloupcové a čárové. Čárové grafy umožňují získat představu o dlouhodobých trendech. Svíčkové grafy poskytují excelentní pohled na otevírací a zavírací a také nejvyšší a nejnižší cenu za zvolené období.

INDIKÁTOR - Přidejte si do grafu různé indikátory technické analýzy. Popis dostupných indikátorů a možnosti kreslení linií podpory a odporu jsou vysvětleny níže.

ZOBRAZIT V GRAFU - Zvolte, zda chcete vidět své aktuálně otevřené pozice, aktivní příkazy a/nebo zavírací cenu z předchozího dne.

Pokud najedete myší na konkrétní časové období v grafu, pod názvem titulu naleznete otevírací (O), nejvyšší (H), nejnižší (L), zavírací (C) cenu a objem (V).

Procenta zobrazená v pravém horním rohu uvádějí rozdíl mezi aktuální a uzavírací cenou z předchozího dne.

ZOBRAZENÍ TECHNICKÝCH INDIKÁTORŮ

Přidejte si jednoduše indikátory technické analýzy v poli INDIKÁTOR v horní liště grafu. Můžete si vybrat z následujících indikátorů:

RSI - Ve výchozím nastavení index relativní síly používá 14 období, což znamená, že indikátor bere v úvahu hodnoty posledních 14 svíček nebo časových úseků.

MACD - Jedná se o momentum indikátor, který pomáhá obchodníkům pochopit, zda býči nebo medvědí pohyb ceny posiluje či oslabuje.

KLOUZAVÝ PRŮMĚR - Vypočítá se sečtením všech datových bodů za určité období a tento součet se vydělí počtem časových období.

STOCHASTIC - Pokouší se předpovědět cenový zvrat porovnáním uzavírací ceny instrumentu s jeho cenovým rozpětím v určitém časovém období.

ELDER FORCE INDEX - Měří sílu stojící za pohybem ceny pomocí ceny a objemu. Indikátor lze použít k identifikaci potenciálních zvratů a cenových korekcí.

BOLLINGEROVA PÁSMA - Jsou založena na klouzavém průměru a následně je pomocí standardní odchylky vypočítána spodní i horní úroveň. Tento indikátor slouží k určení trendu a jeho cenového rozmezí.

PRŮMĚRNÉ ROZPĚTÍ (ATR) - Měří volatilitu instrumentu a je odvozen z rozdílu nejvyšších, nejnižších a zavíracích cen předešlých svíček, čímž se určí tzv. skutečný rozsah. Z průměru tohoto rozsahu je pak vypočítána hodnota ATR.

LYNX+ Add Indicator

ULOŽENÍ VLASTNÍ ŠABLONY GRAFU

LYNX+ Save Chart template

Pokud nechcete nastavovat identické parametry pokaždé, když otevřete nový graf, můžete jednoduše uložit Vámi zvolené parametry jako šablonu. Přejete-li si nastavit a uložit vlastní šablonu, postupujte podle následujícího návodu:

  1. Otevřete graf v novém okně.
  2. Následně nastavte parametry grafu dle Vašich preferencí a potřeb.
  3. Klikněte na ikonu nastavení grafu v pravém horním rohu okna a uveďte název šablony. Poté potvrďte stisknutím klávesy ENTER.
  4. Kliknutím na ikonu hvězdičky vedle názvu šablony bude použito Vámi vytvořené nastavení na každý graf, který otevřete.
  5. Pokud chcete použít dříve uložená nastavení na jakýkoli graf, otevřete jej v novém okně, klikněte na ikonu nastavení grafu a vyberte název šablony, kterou chcete použít.

NÁSTROJE TECHNICKÉ ANALÝZY

Pokud si přejete vyznačit v grafu úrovně podpory a odporu či jiné nástroje technické analýzy, máte možnost tak učinit prostřednictvím nabídky v dolní liště grafu.

08545

Často kladené dotazy ohledně LYNX+

Všechny dostupné produkty vyhledáte jednoduše zadáním tickeru, ISINu nebo názvu společnosti do vyhledávacího pole. Více informací naleznete kliknutím na tlačítko níže.

Klientská zóna umožňuje rychlý přístup k nevyřízeným žádostem ze strany LYNX. Naleznete zde také veškeré dokumenty, které si můžete stáhnout.

Sledujte výkonnost svého portfolia a kontrolujte své obchody, zisky/ztráty a celkový výnos. Pro více informací klikněte na tlačítko níže.

Kliknutím na tlačítko níže se dozvíte, jak si vytvořit vlastní seznamy sledovaných finančních instrumentů a upravit je podle svých preferencí.

Informace o Vašem účtu a jeho hodnoty jsou zobrazeny v sekci Portfolio. Více informací získáte kliknutím na tlačítko níže.

Přejděte na kartu Portfolio a v části Měnové pozice zvolte měnu, u které chcete provést konverzi. Pro více informací klikněte na tlačítko níže.

Možnost vytvoření příkazu a informace o jeho parametrech naleznete v sekci Portfolio. Více informací získáte kliknutím na následující tlačítko.

Kliknutím na kterýkoli finanční instrument otevřete stránku s jeho přehledem, kde se také nachází možnost zobrazení grafu.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz