LYNX+ Grafy od TradingView

Zobrazte si grafy, ukládejte šablony, přidávejte různé indikátory a obchodujte přímo z grafu.

Na této stránce Vám ukážeme, jak v obchodní platformě LYNX+ otevřít grafy od TradingView a efektivně využívat další dostupné funkce:

ZOBRAZENÍ GRAFU

Nejprve prosím vyhledejte požadovaný finanční instrument pomocí vyhledávacího pole vpravo nahoře. Po zvolení hledaného instrumentu se Vám zobrazí jeho komplexní přehled, včetně interaktivního grafu.

Alternativně můžete přistupovat k finančnímu nástroji přímo z Vašich watchlistů nebo ze sekce Portfolio. Jediným kliknutím na šipku v pravém horním rohu máte možnost otevřít nové okno s grafem pro lepší přehlednost.

NÁSTROJE A NASTAVENÍ

Grafy lze zobrazit v různých časových obdobích a upravovat je dle potřeby. Pro tyto účely jsou k dispozici následující možnosti:

Typ grafu: Máte možnost volby mezi svíčkovými, sloupcovými, čárovými grafy a dalšími různými zobrazeními.

Velikost zobrazení: Můžete měnit velikost svíček nebo sloupců.

Časové období: Zvolte si časový úsek, který chcete zobrazit.

Indikátory: Přidávejte různé indikátory do grafů.

Snímky grafů: Ukládejte snímky upravených grafů.

Další funkce: Můžete přidávat trendové linie, využívat štětce, a dokonce do grafu přidávat text a různé ikony.

S pomocí nástrojů TradingView si můžete vytvořit vlastní jedinečná nastavení dle vašich potřeb. Upravujte barvy, přizpůsobte nastavení příkazů a mnoho dalšího.

PŘIDÁVÁNÍ INDIKÁTORŮ

Vyberte si z bohaté nabídky více než 80 dostupných indikátorů. Níže naleznete přehled a popis nejčastěji používaných indikátorů:

RSI: Ve výchozím nastavení index relativní síly používá 14 období, což znamená, že indikátor bere v úvahu hodnoty posledních 14 svíček nebo časových úseků.

MACD: Jedná se o indikátor momentu, který pomáhá obchodníkům pochopit, zda sílí nebo oslabuje býčí či medvědí pohyb ceny.

KLOUZAVÝ PRŮMĚR: Vypočítává se jako suma datových bodů za určité období, která je poté dělena počtem časových úseků.

STOCHASTIC: Snaží se předpovědět cenový zvrat porovnáním uzavírací ceny instrumentu s jeho cenovým rozpětím v určitém časovém období.

ELDER FORCE INDEX: Měří sílu stojící za pohybem ceny pomocí ceny a objemu. Lze ho využít pro identifikaci potenciálních zvratů a cenových korekcí.

BOLLINGEROVA PÁSMA: Jsou založena na klouzavém průměru a následně je pomocí standardní odchylky vypočítána spodní i horní úroveň. Tento indikátor slouží k určení trendu a jeho cenového rozmezí.

PRŮMĚRNÉ ROZPĚTÍ (ATR): Měří volatilitu instrumentu a je odvozen z rozdílu nejvyšších, nejnižších a zavíracích cen předešlých svíček, čímž se určí tzv. skutečný rozsah. Průměr tohoto rozsahu pak poskytuje hodnotu ATR.

UKLÁDÁNÍ ŠABLON

Vaše oblíbená nastavení uložíte pomocí ikony hvězdičky. Stačí na ni kliknout a nastavení se uloží a automaticky aplikuje na všechny následující grafy.

Grafy lze také uložit jako šablony:

  1. Otevřete libovolný graf.
  2. Přidejte preferované indikátory a nastavení.
  3. Klikněte na tlačítko Uložit v pravém horním rohu.
  4. Pojmenujte šablonu grafu a potvrďte kliknutím na tlačítko Uložit.

Vaše šablona je nyní uložena a k dispozici.

Chcete-li použít uložené šablony grafů, postupujte následovně:

  1. Otevřete libovolný graf.
  2. Klikněte na šipku rozbalovací nabídky v pravém horním rohu a zvolte Načíst rozložení.
  3. Vyberte požadovanou šablonu grafu.

OBCHODOVÁNÍ Z GRAFU

TradingView Vám nabízí možnost obchodovat přímo z grafu.

Otevřete si libovolný graf. Pokud máte uložené šablony, neváhejte je použít.

Až budete rozhodnuti provést obchod, máte k dispozici následující možnosti:

  • Klikněte na ikonu plus (+) umístěnou na pravém okraji kurzové čáry v grafu. Tím si otevřete příkazový lístek pro nákupní příkaz s nastavenou limitní cenou rovné cenové úrovni, na které jste na symbol plus (+) klikli.
  • Klikněte pravým tlačítkem myši do grafu na cenovou úroveň, na které máte zájem provést obchod. Poté klikněte na tlačítko Obchod a zvolte, zda chcete provést nákup či prodej. Následně se Vám otevře příkazový lístek.
  • Kliknutím na tlačítko Koupit nebo Prodat v levém horním rohu rychle otevřete příkazový lístek.

V grafech jsou také zobrazeny otevřené příkazy a pozice. Snadno tak můžete provádět jejich úpravy.

TECHNICKÝ REPORT

V této sekci objevíte podrobnou technickou analýzu vybraného titulu, zahrnující komplexní přehled nejčastěji využívaných technických ukazatelů, grafy s jasně vyznačenými úrovněmi podpory, odporu a trendovými liniemi a mnoho dalších užitečných údajů.

Často kladené dotazy ohledně LYNX+

Všechny dostupné produkty vyhledáte jednoduše zadáním tickeru, ISINu nebo názvu společnosti do vyhledávacího pole. Více informací naleznete kliknutím na tlačítko níže.

Přejděte na kartu Portfolio a v části Měnové pozice zvolte měnu, u které chcete provést konverzi. Pro více informací klikněte na tlačítko níže.

Klientská zóna umožňuje rychlý přístup k nevyřízeným žádostem ze strany LYNX. Naleznete zde také veškeré dokumenty, které si můžete stáhnout.

Sledujte výkonnost svého portfolia a kontrolujte své obchody, zisky/ztráty a celkový výnos. Pro více informací klikněte na tlačítko níže.

Informace o Vašem účtu a jeho hodnoty jsou zobrazeny v sekci Portfolio. Více informací získáte kliknutím na tlačítko níže.

Kliknutím na tlačítko níže se dozvíte, jak si vytvořit vlastní seznamy sledovaných finančních instrumentů a upravit je dle svých preferencí.

Možnost vytvoření příkazu a informace o jeho parametrech naleznete v sekci Portfolio. Více informací získáte kliknutím na následující tlačítko.

Kliknutím na kterýkoli finanční instrument otevřete stránku s jeho přehledem, kde se také nachází možnost zobrazení grafu.

Grafy v obchodní platformě LYNX+ jsou poskytovány společností TradingView. Jedná se o přední světovou platformu pro zobrazování grafů s mnoha užitečnými nástroji.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz