Snažil/a jsem se provést konverzi, ale systém mi píše, že nemám dostatek hotovosti, co s tím? 

Tato záležitost bývá nejčastěji způsobena jednou ze čtyř následujících možností:

  1. Nemáte na účtu dostatek hotovosti v základní měně účtu na zaplacení poplatku za konverzi. Poplatky za konverze se vždy platí v základní měně účtu. Pokud na účtu nemáte dostatek hotovosti v základní měně účtu máte 3 možnosti. První z nich je provést konverzi z jiné měny do základní měny účtu, v takovém případě zaplatíte poplatek za tuto konverzi. Druhou je změna základní měny účtu. Základní měnu účtu si můžete změnit ve Správě účtu podle našeho návodu. Tato změna standardně trvá 24 hodin. Třetí možností je provést vklad hotovosti z Vašeho bankovního účtu. Připsání vkladu trvá obvykle 2 až 3 pracovní dny.
  2. Používáte příkaz Market (MKT) a chcete směnit celou částku hotovosti v dané měně. Pokud použijete příkaz typu Market, tak systém automaticky blokuje přibližně 102 % částky, kterou chcete zobchodovat. Pokud chcete směnit veškerou hotovost v dané měně, je potřeba využít příkaz typu limit a zadat limitní cenu. Systém automaticky a zdarma provádí konverze malých zůstatků, jejichž hodnota je nižší než ekvivalent 5 USD, do základní měny účtu. Pokud Vám tedy na účtu zbyl takto malý zůstatek, systém Vám ho automaticky zkonvertuje do základní měny účtu v řádově jednotkách dnů až týdnů.
  3. Vaše hotovost není vypořádaná. Vypořádání konverzí či obchodů s akciemi standardně trvá dva pracovní dny. Během této doby není na hotovostním účtu obvykle možné s těmito prostředky nakládat a je potřeba vyčkat na vypořádání. Toto se netýká maržových účtu. Rozdíly mezi hotovostním a maržovým účtem najdete v našem článku.
  4. Máte na účtu jiné aktivní čekající příkazy. Pokud máte na účtu příkazy, které čekají na vyplnění (například nákupní příkazy se zadanou limitní cenou), tak Vám systém nedovolí zadat nový příkaz, pokud by požadavky na čekající a nový příkaz překročili prostředky na Vašem účtu. Pokud čekající příkazy zrušíte, budete moci nový příkaz zadat.

Návod, jak provést konverzi krok za krokem, najdete v našem článku: Jak provést měnovou konverzi?