Kontrola maržových požadavků

Chcete-li zkontrolovat, jaké maržové požadavky jsou spojeny s výpisem  konkrétní opce, postupujte podle pokynů. Vyhledejte si příslušnou opci, kterou chcete vypsat a připravte si opční kontrakt do příkazového řádku. Návod, jak si opci vyhledat, najdete zde. V našem příkladu jsme vyhledali call opci na akcie společnosti Adidas (ADS).

Klikněte na opční kontrakt pravým tlačítkem, zobrazí se menu, ve kterém zvolíte Prodat. Alternativně můžete dvakrát poklikat na sloupec Poptávka.

1
2
Máte li zpožděná data, zobrazí se příkazový lístek, ve kterém si nadefinujete parametry obchodu, množství 1 , typ příkazu 2 , cenu 3, platnost 4. Nakonec klikněte na náhled.

1
4
2
3
5
Zobrazí se náhled příkazu, kde ve spodní části vidíte požadavky na margin (Margin impact). Zobrazené cifry jsou vždy v základní měně účtu. Ve sloupci Aktuální na řádku Počáteční marže 1 uvidíte, kolik je aktuálně v marži blokováno. Sloupec Změna 2  udává, dopad aktuálního obchodu na marži, tedy tolik, o kolik se marže navýší otevřením pozice.

Řádek udržovací marže udává požadavky na marži mimo obchodní hodiny.

1
2
V případě, že se Vám nezobrazí příkazový lístek, ale přímo se přenese opční kontrakt do platformy, klikněte pravým tlačítkem myši na vytvořený opční kontrakt a z rozbaleného menu vyberte Check Margin

1
 Stejným způsobem si můžete zjistit maržové požadavky u dalším pákových instrumentů.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz