Jak zobchodovat komoditní spread

Díky funkci Kombo umožňuje platforma TWS pohodlné obchodování komoditních spreadů.

Postup při nákupu opčního i komoditního spreadu je ve své podstatě stejný, liší se pouze podkladové aktivum a vliv tohoto obchodu na Váš účet. Pojďme si tedy ukázat postup při obchodování komoditního spreadu na ropě. Nejedná se o investiční doporučení, pouze o názorný příklad postupu při obchodování.

Klikneme na řádek pravým tlačítkem a zvolíme Standardní kombo 1, popřípadě rozklikneme tlačítko Kombo 2  na liště.

1
2

Zde zvolíme z nabídky Pár nebo Noha-po-noze 1.

1

Do políčka Podklad 1 (zadáme ticker podkladového aktiva, které si přejeme zobchodovat – v našem případě to bude komoditní spread na ropu (CL).  Vyhledávání instrumentu probíhá stejně, jako když jej přidáváme na obchodní nástěnku. Následně si levým kliknutím myši vybereme ty futures kontrakty, které chceme obchodovat. V tomto případě budeme chtít koupit jeden CL kontrakt expirující v Říjnu 2  a prodat jeden CL kontrakt expirující v Listopadu 3.

1
2
3

Po tomto kliknutí se nám oba futures kontrakty přidají do tabulky a zde si musíme zkontrolovat a případně upravit, který kontrakt kupujeme a prodáváme. To provedeme v políčku Akce 1  zvolením Buy/Sell 2.

1
2

Následným kliknutím na OK se nám tento Kombo příkaz přidá na nástěnku. Všimněme si, že kontraktní měsíc a měsíc dodání jsou odlišné! Popis nám tedy správně ukazuje, že koupením 1 tohoto spreadu kupujeme jedno Listopadové CL 2  (které má last trading day v říjnu) a prodáváme jedno Prosincové CL 3 , které má LTD v Lisopadu. Kontrola této tabulky je poslední možnost kontroly před vyplněním příkazního lístku!

2
3
1

Následně již postupujeme jako při zadávání klasického příkazu, kliknutím na nabídku (chceme-li koupit) vyvoláme klasický příkazový řádek nebo lístek, který vyplníme podle našeho uvážení – určíme počet spreadů, zvolíme typ příkazu, platnost příkazu a popřípadě limitní cenu. Můžeme rovněž připojit příkaz na výběr zisku a zkontrolovat si Margin Impact.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz