Jak vyhledat příslušný instrument?

Chcete-li v platformě LYNX (TWS) najít příslušný instrument, máte několik možností jak toto udělat.

Jak vyhledat akcii?

Prvním způsobem je použití přednastavených karet, které v platformě máte od prvního spuštění a které uspořádávají tituly do logických celků.

Hledáte-li tedy nějaký akciový titul, který je součástí indexu Dow Jones (kupř. Apple), klikněte na kartu Dow Jones1 a v seznamu naleznete příslušnou akci2 . Hledáte-li akcii, která je součástí indexu Nasdaq 100, klikněte na kartu Nasdaq 100 a titul najdete tam. Podobnou logiku můžete aplikovat na vyhledávání i jiných než čistě akciových trhů. Hledáte-li tedy index, klikněte na kartu indexy, hledáte-li nějaký futures trh, klikněte na kartu Futures, chce-te-li měnový pár, klikněte na kartu Forex atd.

2
1
Druhý způsob je takový, že jednoduše do jakéhokoliv volného řádku napíšete buď název společnosti, zkratku, nebo ISIN.

Napíšeme-li kupř. symbol googl1 (společnost Alphabet Inc., známá jako Google) a klikneme Enter, zobrazí se menu s nabídkou možných instrumentů, ze kterých vybereme požadovaný. Konkrétně u tohoto příkladu je vidět, že akcie je možné obchodovat na vícero burzách2, a že je možné u tohoto titulu obchodovat i opce3, futures4, nebo dluhopisy5.

1
2
2
2
2
3
4
5
Můžete si všimnout, že u akcií je v závorce buď (SMART) nebo (Směrované). V případě zvolení SMART platforma sama vyhodnotí na které burze bude nejlépe požadovaný titul zobchodovat. Jedná se o algoritmické vyhodnocení podle nejlepší aktuální ceny, likvidity, nebo měny. Vyberete-li směrované, potom si ručně zvolíte trh, na který chcete pokyn poslat. V případě, že nemáte nějaký zvláštní důvod směrovat příkazy, doporučujeme vybírat možnost SMART.

Jak vyhledat futures?

Chcete-li najít futures trh, můžete postupovat analogicky jako při vyhledávání akcií. Otevřete si kartu Futures a najděte si příslušný trh tam. Druhou možností je vyhledat trh pomocí tickeru. Chcete-li kupř. najít trh s ropou (crude oil), klikněte na volný řádek 1 , napište CL a klikněte na enter, objeví se tabulka, která vám opět nabízí všechny instrumenty, vedené pod stejnou zkratkou (CL). Vyberte Crude Oil Futures 2.

1
2
Objeví se další tabulka, která vám nabízí různé expirace.

Po zvolení příslušné expirace se zobrazí trh v řádku.

Jak vyhledat opce?

Pro vyhledávání opčních kontraků opět platí stejná logika jako vyhledávání akcií či futures. Do volného řádku napište příslušný ticker a po zobrazení menu vyberte Opce1 .

1
Zobrazí se vám opční řetězec, kde na levé straně máte call opce, na pravé put opci. Máte možnost vybrat si příslušnou expiraci a strike cenu.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz