Jak nastavit inteligentní upozornění?

Pokud jste investorem, který vyhledává určité situace na trhu a nemáte dostatek času je neustále sledovat, pak jistě uvítáte možnost vytvořit si inteligentní upozornění, které Vás může informovat o dané situaci a také může přímo aktivovat příkaz.

Abychom si takové upozornění vytvořili, musíme se přihlásit do obchodní platformy Trader Workstation a v horním menu klikneme na ikonu Upozornění 1.

1
V našem příkladu budeme chtít koupit 1000 akcií težařské společnosti Barrick Gold (ABX) za maximální cenu 18,50 USD v případě, že cena ETF na zlato SPDR Gold Shares (GLD) dostane na nebo pod 130 USD.Zobrazí se okno Upozornění, kde nejdříve klikneme vpravo na ikonu Nové 1 pro vytvoření upozornění.

1
V novém okně již budeme zadávat vlastnosti požadovaného upozornění. V poli Název 1 si zvolíme jeho jméno. V sekci Podmínky 2 stanovíme, co se musí stát (GLD klesnout na nebo pod 130 USD), aby mohla následovat Akce (umístění limitního pokynu na nákup 1 000 akcií ABX při max. ceně 18,50 USD). Na závěr vybereme Duraci. Začneme kliknutím na Přidat v sekci Podmínky.

1
2

Zvolíme si, jaký parametr nás bude zajímat. Pro náš příklad to je Cena 1 a klikneme na Další 2.

1
2
V poli Podklad 1 zadáme označení titulu a vybereme jej z nabídky – GLD – Akcie (SMART).

1
Jako Operátor 1 vybereme <= pro menší nebo rovno >= pro větší nebo rovno. A Cena 2, kterou podkladu přiřadíme. Chceme tedy jako podmínku GLD menší nebo rovno 130 USD.

1
2
V okně s vlastnostmi upozornění se Vám zobrazí zadaná podmínka 1 a stále ji můžete kliknutím na Editovat libovolně upravovat nebo přímo Smazat. Je možné také kombinovat i dalšími podmínkami, které opět vytvoříte kliknutím na Přidat 2.

1
2
Nyní se přesuneme do části Akce, kterou je pro nás nákup 1 000 akcií společnosti Barrick Gold (ABX) při maximální ceně 18,50 USD. Klikneme tedy na Přidat. Do příkazového řádku 1 napíšeme název společnosti nebo ticker a zvolíme požadovaný instrument. V našem případě akcie Barrick Gold – Akcie (SMART) 2 .

1
2
Zobrazí se nám standardní objednací lístek, kde do pole množství 1 zadáme 1 000, typ příkazu 2 nastavím na limitní (LMT) s limitní cenou 3 18,50 USD a platností do zrušení 4. Pro umístění transakce klikněte na Přenést5.

1
2
3
4
5
V původním okně se nám již zobrazí kompletní upozornění s podmínkou 1 a akcí 2 . Pokud vše odpovídá Vašim představám, klikněte na Aktivovat.

1
2

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz