Jak zadat příkaz na futures spread?

Pokud chcete obchodovat futures spready, pak se seznamte se Spreadovým obchodníkem a snadno vyhledejte spready, které odpovídají vaší strategii. Tento nástroj posouvá futures obchodníky opět výrazně dále.

Po přihlášení do platformy si nejdříve rozklikněte Obchodní nástroje v hlavním menu vlevo nahoře a zvolte Spreadový obchodník.

V novém okně zadejte do příkazového řádku ticker podkladového aktiva, které chcete obchodovat a zobrazí se kombinované příkazy, ze kterých si můžete vybírat.

Zobrazí se vám okno se všemi spreadovými kombinacemi, kde si můžete volit přední i zadní kontrakt nebo časovou šířku spreadu. Podle těchto kritérií si můžete vyhledat vámi odpovídající futures spread.

V příkladu jsme vybrali jako bližší kontrakt futures na ropu (CL) s expirací v srpnu 2013. Tento kontrakt se zobrazí ve sloupečku spolu s poptávkovými a nabídkovými kotacemi. V levém sloupečku se zobrazí všechny vzdálenější futures kontrakty s různými kombinacemi, které jsou možné pro vytvoření spreadu. Různé podbarvení znamená rozdílnou maturitu (bílá – 1 rok, červená – 2 roky, zelená – 3 roky atd.).

Jako vzdálenější kontrakt jsme v příkladu zvolili říjnový kontrakt roku 2013.

Celý spread se zobrazí v řádku Příkazy a má vždy označení obou částí: CL -AUG13 + OCT14 Kalendářní spread. V tomto spreadu prodáme srpnový kontrakt a nakoupíme říjnový kontrakt. Cenou spreadu je rozdíl mezi cenou kontraktu s kratší dobou expirace (CL srpen 2013) a cenou kontraktu s delší expirací (CL říjen 2014). Je-li tedy cena záporná, pak je cena zadního kontraktu s delší expirací větší.

Jakmile máte pozici otevřenou, můžete ji ukončit pomocí tlačítek Close Position pro zavření a Reverse Position pro otevření opačné pozice.

 

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Asen Jovkov
Asen Jovkov
Medior Account Manager
Contact icon Zavolejte nám
800 877 877
Contact icon Ze zahraničí
+420 234 262 500
Contact icon Napište nám
info@lynxbroker.cz