Jak vyhledat příslušný instrument?

Chcete-li v platformě LYNX (TWS) najít příslušný instrument, máte několik možností jak toto udělat.

Jak vyhledat akcii?

Prvním způsobem je použití přednastavených karet, které v platformě máte od prvního spuštění a které uspořádávají tituly do logických celků.

Hledáte-li tedy nějaký akciový titul, který je součástí indexu Dow Jones (kupř. Apple), klikněte na kartu Dow Jones1 a v seznamu naleznete příslušnou akci2 . Hledáte-li akcii, která je součástí indexu Nasdaq 100, klikněte na kartu Nasdaq 100 a titul najdete tam. Podobnou logiku můžete aplikovat na vyhledávání i jiných než čistě akciových trhů. Hledáte-li tedy index, klikněte na kartu indexy, hledáte-li nějaký futures trh, klikněte na kartu Futures, chce-te-li měnový pár, klikněte na kartu Forex atd.

2
1
Druhý způsob je takový, že jednoduše do jakéhokoliv volného řádku napíšete buď název společnosti, zkratku, nebo ISIN.

Napíšeme-li kupř. symbol googl1 (společnost Alphabet Inc., známá jako Google) a klikneme Enter, zobrazí se menu s nabídkou možných instrumentů, ze kterých vybereme požadovaný. Konkrétně u tohoto příkladu je vidět, že akcie je možné obchodovat na vícero burzách2, a že je možné u tohoto titulu obchodovat i opce3, futures4, nebo dluhopisy5.

1
2
2
2
2
3
4
5
Můžete si všimnout, že u akcií je v závorce buď (SMART) nebo (Směrované). V případě zvolení SMART platforma sama vyhodnotí na které burze bude nejlépe požadovaný titul zobchodovat. Jedná se o algoritmické vyhodnocení podle nejlepší aktuální ceny, likvidity, nebo měny. Vyberete-li směrované, potom si ručně zvolíte trh, na který chcete pokyn poslat. V případě, že nemáte nějaký zvláštní důvod směrovat příkazy, doporučujeme vybírat možnost SMART.

Jak vyhledat futures?

Chcete-li najít futures trh, můžete postupovat analogicky jako při vyhledávání akcií. Otevřete si kartu Futures a najděte si příslušný trh tam. Druhou možností je vyhledat trh pomocí tickeru. Chcete-li kupř. najít trh s ropou (crude oil), klikněte na volný řádek1 a napište CL, objeví se tabulka, která vám opět nabízí všechny instrumenty, vedené pod stejnou zkratkou (CL). Vyberte Crude Oil Futures2.

Objeví se další tabulka, která vám nabízí různé expirace.

Po zvolení příslušné expirace se zobrazí trh v řádku.

Jak vyhledat opce?

Pro vyhledávání opčních kontraků opět platí stejná logika jako vyhledávání akcií či futures. Do volného řádku napište příslušný ticker a po zobrazení menu vyberte Opce1 .

1
Zobrazí se vám opční řetězec, kde na levé straně máte call opce, na pravé put opci. Máte možnost vybrat si příslušnou expiraci a strike cenu.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager