Jak rozšířit obchodní povolení?

 

LYNX umožňuje investorům přístup na více než 100 trhů po celém světě prostřednictvím široké nabídky instrumentů. Naučte se přidávat si další investiční nástroje do své platformy.

Přihlaste se do Správy účtu a přejděte do Account Settings.

Na další straně je sekce Financial Information 1 . Každý instrument, aby bylo možné získat povolení na jeho obchodování, potřebuje specifické finanční zázemí investora, investiční cíle (Investment Objectives) 2  a zdroj prostředků (Source of funds) 3 . Ty je možné upravit kliknutím na tlačítko nastavit 4 u „Financial information“.

Ve spodní části je sekce Trading Permissions 5, kde uvidíte aktuálně povolené instrumenty.

1
2
3
4
5

Chcete-li přidat nebo odebrat určité obchodní povolení, klikněte na modré ozubené kolečko 1 .

1
Po rozbalení nabídky pro daný instrument se zobrazí jednotlivé lokality, kde je obchodování již povoleno. Vy zde můžete přidat další lokalitu nebo typ daného instrumentu kliknutím na tlačítko Add 1.

1
Po prokliknutí Add se zobrazí nabídka pro daný instrument. Stačí fajfkou 1 označit to, o co máte zájem a kliknout na tlačítko Save 2 .

2
1
Následně Vás systém vrátí na předchozí stránku. Takto vyberte všechny instrumenty, o které máte zájem. Pokud je nemůžete nalézt, dole je možnost kliknout na 1, kde se Vám zobrazí rozšířená nabídka. Po kompletaci Vašich voleb klikněte na tlačítko Continue 2, které je na stránce vpravo dole.

1
2
Po tomto kroku Vám často vyskočí okno s podmínkami daného produktu a disclaimerem. Vše si prosím přečtěte a v případě souhlasu a nutnosti podepište na Vaší klávesnici do políčka Sign Here 1. Podpis musí být bez diakritiky a s dodržením malých a velkých písmen. Na závěr stačí kliknout na tlačítko Continue 2.

1
2
Následně by se Vám mělo objevit potvrzení, že Vaše žádost byla přijata a časový horizont, v jakém bude zpracována. Obvykle se tak stane do 24 hodin.

Penny stocks/pink sheets a ADR/ADS

V případě Penny Stocks se jedná se o akcie malých společností, typicky v ceně do 5$,které se obchodují v USA OTC, tedy na neregulovaném trhu. Je potřeba mít na paměti, že jde o nejrizikovější možný segment akcií, které můžete jako investor nebo trader obchodovat a hrozí zde největší riziko ztráty Vašeho kapitálu. Můžete si jej vyžádat v kategorii Stocks/USA/, „Penny stocks“.

Pod touto kategorií jsou schovány i akcií zahraničních společností, které se obchodují v USA ve formě tzv. ADR. Pokud jde o třídu „Unsponsored ADR“, obchodují se rovněž OTC a je pro ně zapotřebí toto specifické povolení.

China Connect

LYNX je prvním brokerem v České republice, který umožňuje obchodovat s akciemi téměř 600 čínských společností na burze v Šanghaji. A-shares jsou akcie čínských společností obchodované na burze v Šanghaji, které jsou určeny primárně čínským investorům. Díky spolupráci mezi burzami v Šanghaji a Hong Kongu jsou prostřednictvím LYNX čínské akcie dostupné i českým investorům.

Je pro ně rovněž potřeba specifické obchodní povolení.

Leveraged products

Svébytná kategorie produktů, která obsahuje možnost obchodovat inverzní produkty, pákové produkty, aktiva s expozicí ke kryptoměnám a produkty navázané na volatilitu. Ve všech případech se jedná o velice volatilní podklady a benchmarky, riziko je tedy opět velmi vysoké. Nepovoluje se pro jednotlivé země, pouze globálně.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager