Jak aktivovat živá data a kdy Vám bude poplatek naúčtován?

Důležité: Od 23.7.2018 dochází k novému způsobu účtování předplatného dat. Dosud se poplatek za data účtoval zpětně, tedy za uplynulý kalendářní měsíc. Nově bude poplatek z účtu odečten již při aktivaci dat. Toto bude vést jednorázově k zaúčtování dvou poplatků v jednom měsíci. Pokud tedy nechcete platit za další kalendářní měsíc, musíte se odhlásit z odběru dat do posledního US obchodního dne daného měsíce. Živá data je možné vidět pouze v případě, že hodnota účtu přesahuje €200.

Pokud máte zájem o živá (real-time) data ke kotacím produktů, které Vám LYNX nabízí, musíte si je předplatit. Data jsou majetkem burzy a LYNX si za ně neúčtuje nic navíc.

Standardně LYNX zdarma nabízí data zpožděná o cca 20 minut z většiny světových burz pro většinu instumentů (akcie, ETF, futures), real-time data pro forex jsou zdarma. 

LYNX neposkytuje ticková data. Potřebujete-li tedy pracovat s tickovými daty, musíte se obrátit na externího dodavatele dat a objednat si data u něj. Externími dodavateli jsou kupř. IQ Feed, Rithmic, Kinetic, CQG, Sierra Chart apod.

V případě zájmu o živá real-time data od LYNX postupujte dle návodu níže.

Otevřete si v prohlížeči webovou stránku www.lynxbroker.cz a vpravo nahoře klikněte na Přihlášení/Stažení a poté klikněte na Otevřít Správa účtu 1.

1
Přihlaste se údaji, které jste dostali na Váš email.

Nyní se nacházíte v administraci svého účtu. V levé části se nachází základní menu. Zvolte Settings a User settings 1

1
Vpravo klikněte na Market Data Subscriptions 1 nastavení.

1
Na další stránce klikněte na nastavení aktuálních datových odběrů 1 .

1
Chcete-li vidět kupř. data trhů z USA, klikněte ně North Amerika 1 a zobrazí se nové okno s mnoha možnostmi výběru.

1
Data pro americké akcie:

Záleží jaké akcie na které burze konkrétně chcete. Přejete li si pokrýt celou Ameriku, volte kombinaci NYSE, NASDAQ, AMEX – zaplatíte 3 x 1,5 USD, tedy 4,5 USD měsíčně

Data pro americké opce:

OPRA – zaplatíte 1,5 USD, v případě že proobchodujete na poplatcích více než 20,00 USD nezaplatíte za data nic.

Data pro americké futures:

Záleží jaké futures konkrétně na jaké burze chcete. Kombinace CBOT, CME, COMEX, NYMEX pokrývá to nejdůležitější. Zaplatíte 4 x 1,25, tedy 5 USD měsíčně

Pokud budete chtít předplatné dat zrušit v průběhu měsíce, budou Vám zrušeny až se začátkem dalšího kalendářního měsíce. Poplatek za tyto data Vám bude odepsán z účtu při aktivaci dat a následně na začátku každého měsíce. Data si můžete předplatit kdykoliv a okamžitě je uvidíte ve své obchodní platformě. Pokud budete chtít předplatné zrušit, musíte se odhlásit z odběru dat do posledního US obchodního dne daného měsíce.

K ceně za datové a zpravodajské balíčky Vám bude navíc účtováno DPH podle země, kterou máte uvedenou u investičního účtu.

Pokud si nebude s výběrem dat jisti, obraťte se na naši zákaznickou linku 800 877 877, kde Vám rádi poradíme a s výběrem pomůžeme.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager